2x-es higítással salétromsavoldatot (HNO3) készítünk. Az oldat 10-10cm3-es részeire metilvöröset cseppentünk és titrálással figyeljük a fogyásokat. Mennyi a salétromsavoldat koncentrációja?


Számoljuk még ki a HNO3 tömegét, a tömeg%-át és a vegyes %-át!

A fogyások átlaga: V(átlag)=6,70 cm3

A NaOH koncentrációja: c(NaOH)= 0,9779 mol/dm3



2014. márc. 21. 10:26
 1/2 anonim ***** válasza:

V*c*f=V*c*f


Úgy látom faktor nincs, tehát 1-nek vesszük. ( Persze a cNaOH= 0,1 mol/L és nyilván a faktora 0,9779, de ez mellékes)


10*c=6,7*0,9779


c= 0,6552 mol/L


c*2= 1,31 mol/L

2014. márc. 23. 13:23
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2014. márc. 23. 14:55