Babinéni unokája kérdése:

Két autó egyszerre indul egymással szemben egymástól 450 km-re lévő városból. Három óra múlva találkoznak. Az egyik sebessége 50%-kal több mint a másiké. Az út hány százalékát teszi meg az egyik és a másik autó?

Ezt kaptam matek házi feladatnak.Az egyenlet felírásában kellene segítség.A válaszokat előre is köszönöm! :)
2014. márc. 25. 15:51
 1/3 anonim ***** válasza:

3*V+3*1,5V=450

V1=60 V2=90

2014. márc. 25. 16:08
 2/3 anonim ***** válasza:

km/h - h - km


v - 3 - 3v


1,5*v - 3 - 3*1,5*v


3v + 3*1,5*v = 450


7,5v = 450


v = 60 km/h --> s1 = 180 km


1,5*v = 90 km/h --> s2 = 270 km (Vagy 450-180 = 270)


100*180/450 = 40%


100*270/450 = 60% (Vagy 100-40 = 60)

2014. márc. 25. 16:08
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm :)
2014. márc. 25. 18:15