Egy réten 3 őzike legelészik gyanútlanul egymásról nem tudva 3 vadász lopakodik a tisztáshoz és egyszerre tüzelnek a vadakra. Mindegyik lövés vadat talál és halálos. Mennyi a lövések után rétre elszaladó őzikék számának várható értéke és száma?


2014. márc. 30. 18:21
 1/3 bongolo ***** válasza:

Ha ugyanarra lőnek, 2 szalad el. Ennek a valószínűsége:

p₁ = 3/27 = 1/9

Ha mind másra lő, egy se szalad el:

p₃ = 3!/27 = 2/9

Ha kettő lő ugyanarra, a harmadik másikra, akkor 1 szalad el:

p₂ = 1 - (p₁+p₃) = 2/3


A várható érték persze 2·1/9 + 1·2/3 + 0·2/9 = 8/9


Ugye érted, hogy az egyes valószínűségek hogyan jöttek ki?

2014. márc. 31. 00:45
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)

A 27 úgy jött ki hogy 3^3? 3 őzike és 3 vadász :)

2014. márc. 31. 14:12
 3/3 bongolo ***** válasza:

Igen, mindhárom vadász 3 helyre lőhet, az 3³ lehetőség.

A 3! érthető?

2014. márc. 31. 15:53