[(3.14-x)/3.14]+[(2*y)/6.28]=0.272

2014. márc. 30. 21:18
 1/6 A kérdező kommentje:
le tudja vezetni* :)
2014. márc. 30. 21:20
 2/6 anonim ***** válasza:

Megmondanád, hogy mi az amit kiírtál?

- egy egyenlet, két ismeretlennel?

- részlet egy trigonometrikus függvényből?

- mit jelenthetnek a szögletes zárójelek?

2014. márc. 30. 21:25
 3/6 A kérdező kommentje:
Egyenlet két ismeretlennel. A szögletes zárójelek sima zárójelek akarnak lenni, csak láthatóbbá akartam tenni a sorrendet. Nem tudom, hogy ezt lehet-e érteni.
2014. márc. 30. 21:29
 4/6 A kérdező kommentje:
De ha valaki nagyon ért hozzá, és szerinte megoldhatatlan akkor sincs semmi baj! Csak kíváncsi vagyok, hogy ezt meglehet-e oldani és ha igen akkor hogy? :)
2014. márc. 30. 22:13
 5/6 Silber ***** válasza:

Két ismeretlened van egyetlen egyenletre. Ez nem oldható meg.

Két ismeretlenes egyenlet megoldásához két, egymástól lineárisan független egyenletre van szükség (minimum).

2014. márc. 30. 23:41
 6/6 anonim ***** válasza:

Ennek a megoldása egy egyenes.

A második tagot tudod egyszerűsíteni, 2y/6,28=y/3,14.

Így az egyenleted (3,14-x+y)/3,14=0,272;

Beszorzod mind a két oldalt 3,14-gyel:

3,14-x+y=0,85408.

Ebből y kifejezve:

y=x-2,28592.

Ez egy 45 fokos szögben emelkedő egyenes.

2014. márc. 31. 02:14