Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Én soha nem voltam jó matekból...

Én soha nem voltam jó matekból, de ez most hogy van?

Figyelt kérdés
Írtunk egy dolgozatot a Pitagorasz tételből egy trapéz szárait kellett kiszámolni és én ezt leegyszerűsítettem úgy,hogy Ptolemaiosz tétellel számoltam ki,de azt még nem tanultuk.A tanár meg nem fogadta el és nem értem miért amikor az eredmény jó lett,kihúzta az egészet és ráírt 2 kérdőjelet holott az nem volt odaírva,hogy számold ki Pitagorasz tétellel csak az,hogy számold ki a szárait és megvolt adva a két alap meg az átló.Lehetséges,hogy nem tudja mi az a Ptolemaiosz tétel?

2014. ápr. 1. 13:56
 1/3 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg a tanárt miért adott nulla pontot. Előtte kicsit gyakorold, hogy értelmesen el tudd magyarázni, hogyan számoltál. Az se árt, ha fejből fel tudod írni a kérdéses tételt, nem csak a függvénytáblából kimásolva, még akkor is , ha a dolgozatnál használhattátok.
2014. ápr. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Andizsuzsi ***** válasza:

"Írtunk egy dolgozatot a Pitagorasz tételből"


Ha a Pitagorasz tételből írtok dolgozatot, akkor a tanár joggal várja el, hogy azzal is számolj, mert arra kívácsi, hogy azt hogyan tudod alkalmazni.

2014. ápr. 1. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!:)
2014. ápr. 2. 13:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!