Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki átnézné légyszives az...

Valaki átnézné légyszives az angol házim, és elmagyarázná, hogy melyik miért az lett ami, mivel nem nagyon értem ezeket?

Figyelt kérdés

1.There isn't MUCH space in hus bedroom.

2.He hasn't got MANY books.

3.He's got A LOT OF work to do!

4.He's got A FEW videos.

5.There are MANY pictures on the wall.

6.There is A LOT OF water in the bottle.

7.He's A computer,and A FEW computer games.

8.There are NO plants in his room.



2014. ápr. 2. 12:03
 1/2 anonim válasza:

én a "much", "many" és "a few" kifejezéshez tudok csak szabályokat mondani, nem tudom h mennyire segítenek:

Much: csak akkor használjuk, ha az érték, ami utána áll, megszámlálhatatlan. Pl.: much milk/much many

Many: csak akkor használjuk, ha az érték, ami utána áll, megszámlálható, ilyenkor többes száma is rakjuk azt. Pl.: many apples/many pens

A few: jelentése NÉHÁNY. A "few" után megszámlálható főneveket írunk többesszámban. Pl.: A few carrots/A few sweets.


Remélem segítettem valamennyire. :)

2014. ápr. 2. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Englishpractice válasza:

A lot of = nagy tömegű, nagy számú, megszámlálható és megszámlálhatatlan főnevek előtt egyaránt állhat. A lot of után a megszámlálható főnév többes számban, megszámlálhatatlan egyes számban. Tehát a példádban work, water - megszámlálhatatlanok, egyes szám -> stimmel.

Állító mondatban, a beszélt nyelvben gyakran használjuk a much/many helyett a lot of vagy lots of kifejezéseket. nem mondjuk, hogy much information in this book, hanem a lot of information in this book. Vagy: Sok új könyvet vettem: nem: I bought many new books, hanem I bought a lot of new books. Nem tudom mennyire sikerült értehtővé tenni.

2014. ápr. 3. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!