Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol mult idő past simlpe/pas...

Angol mult idő past simlpe/past perfect/past continuous-valaki elmagyarazna a nyelvtanat?

Figyelt kérdés
2013. dec. 17. 20:16
 1/2 anonim ***** válasza:
2013. dec. 17. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Englishpractice válasza:

Past Simple: egyszerű múlt. Akkor használjuk, ha olyan cselekvésről vagy eseményről beszélünk, ami a múltnak egy adott időpontjában történt is be is fejeződött. (Vasárnap sütit csináltam. On Sunday I made cake)

Past Continuous: folyamatos múlt. Akkor használjuk, ha egy cselekvés folyamatban volt, miközben egy másik cselekvés megkezdődött és be is fejeződött. (Csengett a telefon miközben sütit csináltam The phone rang while I was making a cake.)

Past perfect: had segédige + ige 3. alakja. Azt fejezi ki, hogy valami a múltban egy másik eseményt megelőzően történt. Ami előbb történt az a past perfect, ami később, az egyszerű múlt. (Amikor hazaértem, láttam, hgy a levél már megérkezett. A levél előbb jött, mint én hazaértem. When I got home, I saw that the letter had arrived.)

2014. ápr. 3. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!