Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ezt a mondatot lefordítaná...

Ezt a mondatot lefordítaná nekem valaki németre? Az ablak a tópartra nézett. vagy Az ablakból látható volt tópart. vagy Az ablakon keresztül látható volt a tópart.

Figyelt kérdés
Perfekt múlt időben kéne.
2014. ápr. 2. 18:28
 1/8 anonim ***** válasza:

Das Fenster geht auf das Ufer des Teiches/Sees.


Ez az első variáció.

r Teich, ha kicsi a tó

r See, ha nagy a tó

2014. ápr. 2. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Das Fenster ist auf das Ufer des Teiches/Sees gegangen.

1. vagyok, bocsi elfelejtettem Perfekt-be tenni :)

2014. ápr. 2. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi! Még azt megtudnád mondani, hogy miért a menni ige múlt idejét használjuk, és miért nem a látnit?
2014. ápr. 2. 18:39
 4/8 A kérdező kommentje:
meg a des-t mikor használjuk pontosan? helyette nem lehetne mást, mert ezt szerintem még nem tanultuk.
2014. ápr. 2. 18:42
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha az ablak néz valamire, akkor azt az a "das Fenster geht auf + Akkusativ (tárgyeset) szerkezettel fejezzük ki.


A des az a hímnem birtokos esetének a névelője. A németben nincs külön olyan szó, hogy tópart (legalábbis a szótáramban, most direkt utánanéztem), hanem úgy fejezi ki hogy a tónak a partja.


A part: das Ufer

A tó: (most legyen) der Teich


Ezt úgy teszed birtokos esetbe, hogy elöl áll a birtok (a part) utána a birtokos (a tó) birtokos esetben (Genitiv-ben).

Hímnemű névelő birtokos esete: des (+a főnév "-s" végződést kap).

Tehát: das Ufer des Teiches

2014. ápr. 2. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Értem, köszi. Akkor viszont lehetne úgy hogy simán csak a partra nézett? Bocsi a sok kérésért. :D
2014. ápr. 2. 18:54
 7/8 anonim ***** válasza:

Persze, hogy lehet, annyi az egész, hogy kihagyod a "des Teiches" részt, azaz: Das Fenster ist auf das Ufer gegangen.

Internetes szótár kiad megfelelő szót a tópartra. Ez esetben így is hangozhat a mondatod: Das Fenster ist auf das Seeufer gegangen. (így még bitokos esetet sem kell alkalmaznod.)

Remélem segítettem :)

2014. ápr. 2. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2014. ápr. 2. 19:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!