Manó1235 kérdése:

Valaki segítene? ( angol)

Figyelt kérdés

érettségi tételben kéne segíteni.. ( igen most jön az hogy fent van 1000 féle a neten) DE sajna nem ilyen egyszerű.. az angol tanárunk annyira sokat remél tőlünk hogy nem is a télteleket adta ide hanem a "mentő kérdéseket" -.- és hiába dolgozom ki magamnak sosem jók a válaszok.. meg a kérdéseket is olyan hülyén fogalmazza meg.. letudnátok írni a kérdések jelentését? ill valami rövid egyszerű választ rá? nagyon megköszönném a segítséget!



What examination did the doctor give you?

What laboratory tests called for?

What treatment did he prescribe?

What does the dentist do with an aching tooth?



2014. ápr. 9. 21:26
 1/3 anonim ***** válasza:

Ezek nem "mentő" kérdések, az érettségin nem monológ van, hanem kérdés-felelet. De a fentiekkel valami nem stimmel, legalábbis az első kettővel: vagy te írtad le rosszul, vagy a tanár nem tud angolul.

Az első valószínűleg az akar lenni, hogy hogyan vizsgált meg az orvos? He listened to my heart and lungs, took my pulse and blood pressure, looked at my throat (Nem fordítom le, ha annyira követel a tanár, akkor csak tanított valamit négy év alatt!).

2. nyelvtanilag és szerintem szóhasználatilag is helytelenül az akar lenni, hogy milyen laborvizsgálatokat kért? Ez elég hülyeség, mert erre csak azt lehet válaszolni, hogy vér és vizelet. Blood and urine test. El tudom képzelni azt az érettségit, amin vizeletvizsgálatról csevegnek...

3. Milyen kezelést ír fel? He prescribed antibiotics, painkillers, vitamins. He told me to stay in bed for 3 days, take the medicines 3 times a day, drink a lot of tea.

4. Mit csinál a fogorvos a fájó foggal? pulls it/removes it, fills it, puts a crown on it, does root treatment

2014. ápr. 9. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

amikor a fogorvosom és az asszisztense egymásra mosolyogtak, és a következő hangzott el:

- szóóóóval akkor, extrakció??

- igeeeeennnnn, az...

és azt hitték, hogy csak azért nem szaladok el, mert nem értem :D


Holott angolul is a fogkihúzás kicsit választékosabban:

extraction

The dentist extracts the tooth.

2014. ápr. 9. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

nem én írtam rosszul hanem a tanár a hülye.. és nem 4 éves az érettségim hanem csak kettő így eléggé rohanós az egész.

Nagyon szépen köszönöm a segítséget :)

2014. ápr. 10. 10:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!