Mekkora erő szorítja le a 73,1 cm átmérőjű búvónyílás zárófedelét, ha a hajóban a levegő nyomása egyenlő a külső légnyomással?

Egy tengeralattjáró 20,7 m méter mélyen van. víz sűrűsége=1g/cm^3

2014. ápr. 15. 19:43
 1/2 bongolo ***** válasza:

A víznyomás olyan mélyen:

p = h·ϱ·g

ϱ = 1 g/cm³ = 1000 kg/m³

g = 10 m/s²

h = 20,7 m


Az erő pedig:

F = p·A

A = r²π

a sugarat méterben számold ki!

2014. ápr. 15. 23:19
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi :)
2014. ápr. 16. 20:45