Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » 55cm vastag kőfalam van....

55cm vastag kőfalam van. Nagyon hideg és vizes is! Külső szigetelésre nincs pénzem. Belűlről szigetelhetek 1 szobát? Párás a levegő!

Figyelt kérdés
próbáltam már:ceresitet (szart se ér) sok szellőztetés (ez sem oldja meg) kis páraelszívót (szart se ér) Nagy teljesítményű páramentesítőt (2-3%-ot visz le)! Köszönöm
2013. dec. 6. 01:38
 1/4 anonim ***** válasza:

A belső szigeteléstől sajnos csak rosszabb lesz. Egy nagy teljesítményű páramentesítőnek segítenie kellene.


Mikor elöntötte a pincét a víz, utána béreltem párátlanítót. 100L/nap volt a kapacitása, folyamatos üzemben melegben ki is száradt a pince három nap alatt. A három napra 30.000 volt a bérleti díja. Azóta lent van egy kis párátlanító, ami már szinten tudja tartani. Kölcsönözz egy ipari párátlanítót, szerintem egy két nap alatt kiszárítja a falat, utána pedig már megbírkozik egy kisebb kapacitású is (itt egy 20L/nap kapacitásúra gondolok).

2013. dec. 6. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az, hogy a fal vizes, elsősorban a vízszintes vízszigetelés problémájának tudható be, illetve annak, hogy kicsi a házon az ereszalja. Az előbbi problémát a hungarocell nem oldja meg a kapilláris hatás miatt és a megoldás is elég húzós a pénztárcának. Gépekkel is nagyon nehéz megoldani, mert az utánpótlás folyamatos - minél csapadékosabb az időjárás. Sóskúti kőnél például a széles eresz alapelvárás, hiszen issza a vizet mint a szivacs a csapóesőből. Ha a vízszigetelés jó, akkor a külső hungarocell mehet rá majd ha lesz pénzed. A belső szigetelés egy vizes falnál csak fokozza a gombásodást és az "izzadást".

Ha nagyon vizes a fal, arra találj tényleg valami járható megoldást (áss angolaknát, hordjál fel ideiglenesen vízzáró nemesvakolatot stb), mert nem csak a pára miatt fog fájni a fejed, de a kő kívülről szét is fagy az évek alatt.

2013. dec. 6. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2013. dec. 6. 23:32
 4/4 anonim válasza:
nekem is volt kőfalam, én lelambériáztam,kitömtem gyapottal. azt nem tudom mi lett alatta, mert 3 évre eladtam a házat
2013. dec. 7. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!