Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Tudtok nekem segíteni az Egri...

Tudtok nekem segíteni az Egri csillagokban?

Figyelt kérdés

egy kicsit fura a kérdés,de nagyon rászorulok egy kis segítségre,az olvasónapló elkészítéséhez!Elolvastam az Egri csillagokat(az osztályom 25 fő,kb. én+3 fő kiolvashatta?)nem úgy mint az osztálytársaim,de mégsem nagyon megy!1,feladat:milyen helyszínek vannak,városok!

2,feladat,tudtok valami segítséget,a könyvben szereplő cigányról?

3,feladat.a védelmező amulett útja,vázlatosan?

4,feladat: ez megy a legkevésbé: miért beszédesek a fejezetek címei?nem nagyon értem!Ezek a feladatok nem mennek a 20-ból!Előre is köszönöm mindenki segítségét!!!!!Szóval NAGYON KÖSZI,ÉLETMENTŐK VAGYTOK!



2014. ápr. 20. 12:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Elég régen olvastam, de egri vagyok, ezért kötelességemnek érzem, hogy segítsek.:D

Főbb helyszínek: Keresztesfalva, Konstantinápoly, Eger, Buda, Sopron, Debrecen, . Említést tesz kisebb falvakról is, pl. Felnémet.

A második kérdést nem teljesen értem, tehát arról milyen segítség kéne?

Az amulett útja: Jumurdzsák ---> Gábor pap ---> Gergely ---> Vicuska

A fejezetek címei azért beszédesek, mert az alapján rá lehet következtetni a tartalmukra.

Remélem tudtam valamennyit segíteni.

2014. ápr. 20. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Húúú,köszönöm,már így is nagyon sokat segítettél! A 2. feladatnál a legkedvesebb mellékszereplőmet kell bemutatni!Én azt a cigányt választottam,aki nagyon sokat segített Gergőnek,és az egri csatánál is ott volt!Ehhez kéne a segítség,hogy milyen információt tudsz esetleg róla? például teljes név,hol lakott,hogy is találkoztak először Gergellyel(húú de sokat elfelejtettem) stb. ilyenekre gondoltam,de tejesen más dolgok is érdekelnek vele kapcsolatban!minden amit esetleg felhasználhatok a jellemzésére!Külső/belső tulajdonságok is jöhetnek!!!És nagyon köszönöm,hogy időt szánsz rám,és segítesz!
2014. ápr. 20. 13:12
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Sárközi jellemzése: főszereplő, aki a regény minden részében felbukkan. Vicces, komolytalan, ám valahogy mindig belekeveredik a dolgokba, van, amikor komoly szerepet is látszik bennük (pl. Hegedüs lebuktatása).

Sokszor szegénységéből kifolyólag alig van rajta ruha, és valahogyan mindig belebotlik Gergelyékbe. Eger ostromakor is ott van, gyávaságának köszönhetően túl is élte azt.

Körülbelül 45 éves, teljes nevet talán nem is említ. Ami még fontos lenne talán, hogy a felesége, Beske jósolt a vitézeknek, ami utána valóra is vált.

2014. ápr. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Külsőre egyébként még annyi, hogy igénytelen, és ragyás az arca.

Örülök, ha segíthettem, nem telt semmibe.:)

2014. ápr. 20. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a segítséget!
2014. ápr. 21. 13:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!