Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Segítene nekem valaki egy...

Segítene nekem valaki egy riportban? Karácsonyi készülődés a téma és a nővérem a riport alany. Nekem kellene kérdeznem, hogy náluk miként zajlik a karácsonyi készülődés? De mi ilyenkor a teendő, miket kell kérdeznem és egyáltalán, hogy kezdjek hozzá?

Figyelt kérdés
A riport minden apró mozzanatát le kell írni mert ez a vizsga követelmény. Több változatát is elolvastam a riport fogalmának, mégis tanácstalan vagyok.
2009. dec. 22. 23:30
 1/4 anonim ***** válasza:

Amennyire emllékszem médiából, azt megosztom veled: A riportra a válasz ne legyen vagy Igen vagy csak Nem!

mást nem:D további jó napot te ember!

2009. dec. 23. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Laikus vagyok, de szerintem írj össze mindent amit csak kérdezni tudsz a témában, majd szelektálj és úgy rendezd, hogy az egymás után jövő kérdések némileg kapcsolódjanak egymáshoz, vagy időrendi sort kövessenek. Hogy hány kérdés elég, az a terjedelemtől függ.


Tágan fogalmazd a kérdéseket. El lehet rejteni bennük némi infót is (pl. zenészek interjújakor ált. a riporter hozza fel az új albumot). Ha nevetve mond valamit, azt is hozzá lehet tenni, stb.


Nem az a riporterek feladata, hogy kreatívak legyenek? :D

Sok sikert!

2009. dec. 23. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A riport nem ugyanaz, mint az interjú. A riport helyszíni jelentés, tehát a környezetet is le kell írni meg hogy mi történik, esetleg más éppen a knyhába betoppanó embereket is belevenni. Tehát ha egy héttel karácsony előtt párbeszédet folytatsz a nővéreddel, hogy hogy szokta a készülődést csinálni, az interjú, ha aznap ott vagy vele a konyhában, miközben ő szorgoskodik és közben beszélgettek, az riport.
2009. dec. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2009. dec. 23. 15:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!