3R!C0lt kérdése:

Mi a megoldás ehhez a feladathoz?

Egy bálnabébi hossza a születésekor annyi, mint a hosszának 2/3 része, meg a hosszának 20% -a és még 92 cm . Milyen hosszú a bálnabébi a születése pillanatában?

2014. ápr. 23. 22:04
 1/2 anonim ***** válasza:

Legyen a bálnabébi hossza x, ekkor a 2/3 része (2/3)*x, 20%-a 20*x/100=(1/5)*x, és még 92; ezek összege a bálnabébi hossza, vagyis x:


(2/3)*x+(1/5)*x+92=x /közös nevező: 15

(10/15)*x+(3/15)*x+1380/15=(15/15)*x /*15

10x+3x+1380=15x /összevonás

13x+1380=15x /-13x

1380=2x /:2

690=x, vagyis a bálnabébi 690 centiméter, vagy máshogyan 6,9 méter hosszú.

2014. ápr. 23. 22:15
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi ^^
2014. ápr. 24. 14:16