Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Népművelés a mai korban....

Tupaccc kérdése:

Népművelés a mai korban. Erről kellene saját szavakkal írnom, viszont nem tudom miről írhatnék - oktatás, iskolák, egyház, kultúra, felnőtt oktatás? Google se segített, valakitől tanács esetleg?

Figyelt kérdés
Ez lenne a témám, csak nem tudok hogyan hozzákezdeni. Gondoltam valamit írni a közoktatásról, és az iskola utáni életről, hogy mennyire megváltozott minden. A gyerekek már nem járnak programokra, nem olvasnak, nem járnak néptánc körökbe, inkább internet, számítógép stb. Ez jó téma, vagy másról kellene írni?

2014. ápr. 24. 21:32
 1/2 anonim ***** válasza:

Mennyire sürgős? Erre a kérdésre leginkább a helyi művházban kellene keresni a válaszokat, ott tuti tudnak segíteni.

Az, hogy nem járnak programokra kicsit általánosítás kevesebb jár, de azért nálunk már alig tudunk termet adni annyiféle csoport van a művházban. Nem csak fiatalok, de idősebbek is.

A témaválasztásod amúgy nem rossz, de csak akkor írd ha ez nálatok valóban igaz is.

Én ilyen riport szerűen írnám meg, kikérdezném a helyi művház vezetőjét, hogy milyen lehetőségei vannak a helyi lakosoknak, mik a tapasztalatai utána beszélnék pár emberrel a működő klubokból hogy miért jár oda, mit kap tőle, miben segít ez neki ilyesmi.

A mai népművelésről meg annyit, hogy ez már nem csak a rendezvények tartásáról szól ahogy a közvélemény gondolja. Sokkal nagyobb szerep jut a közösségfejlesztésnek (közösségfejlesztés kulcsszó, hogy én ezt mennyit hallom mostanában :) ) Fontos az erős kisközösségek létrehozása, ahol az emberek tudnak egymásról, tanulnak egymástól, segítenek a másikon stb...

Sok helyen fontos még élethosszig tartó tanulásba való tanulásba való bekapcsolódás. Akkreditált felnőttképzési intézményekként a művelődési házakban különböző tanfolyamok indulnak ahol képességeket, kompetenciákat fejlesztenek (mondjuk ez az új felnőttképzési törvénnyel pont most változik, erőteljesen a megszűnés felé mutat a szabályozás változása miatt)

Fontosak még az önszerveződő tanulási formák ahol egy-egy találkozás alkalmával egymástól tanulnak a résztvevők. Itt nem kell nagy dolgokra gondolni, ez lehet egy hímzőkör vagy receptcsere, babaklub is.

Ja és a helyi értékek megőrzése, pont most volt kötelező megalapítani az értéktár bizottságokat minden településen. Ez nem csak a múlt értékeinek megőrzéséről (pl. múzeum, tájház ilyesmi) szól, de a mai értékek felkutatásáról, nyilvánosságra hozataláról is.

Bocsi, egy kicsit zavaros, de hát nagyon bőséges a téma, próbáltam pár szerintem fontos dolgot kiemelni.

2014. ápr. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ. 3oldalt kellene megírnom egy héten belül. Sajnos gyerekek betegek, jómagam is, így netről próbáltam okosodni, de eddig sikertelenül :-(

Nem áll hozzám közel a téma, nagyon nehéz így írni róla, mégha csak 3odlalról is van szó

2014. ápr. 24. 22:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!