Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A párom gusztustalanul eszik....

A párom gusztustalanul eszik. Leszokhat erről egy felnőtt ember?

Figyelt kérdés
Nagyon idegesít, nem egyszer ment el az étvágyam étkezés közben. Szürcsöl, csámcsog, fogához, tányérhoz koccantja az evőeszközöket, szívja a taknyát evés közben,a pohár tele ételmaradékokkal, zsírfoltokkal. Nem vagyok se sznob, se elit, se királyi családból származó, de könyörgöm, miért nem lehet kulturáltan enni? Nekem ez nagyon fontos. Engem így neveltek, meg kell tisztelni az ételt, az étkezést, az asztalnál együtt töltött időt, nem percek alatt beszippantani amit szeretettel készítettem. Nem akarom megbántani semmiképp, mert ez az egyetlen hibája, de ezzel nem tudok együtt élni? Hogyan lehetne ez udvariasan megfogalmazni, hogy ne essen rosszul neki? Járt más is ilyen cipőben?

2014. ápr. 15. 11:58
 1/7 anonim ***** válasza:

Valószínűleg lehet rajta javítani, de neki ez sosem lesz fontos, mint neked.

Próbáld apránként terelgetni a változás felé, a módját neked kell tudni, te ismered, humorral, szeretettel, amire vevő. Régóta vagytok együtt? Mert engem a férjem evése 14 év után kezdett idegesíteni...:D Nem lehet, hogy olyan zavar, ami eddig nem, és kicsit talán el is túlzod?;)

Mert amit leírsz valóban zavaró lehet, de könnyű abba a hibába esni, hogy túlzottan elkezdjük figyelni a másikat, és kiéleződünk egy-egy rossz tulajdonságára.

2014. ápr. 15. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Pár hónapja vagyunk együtt, de eddig szemet hunytam felette. Tényleg nem túlzok, anyukám is kikerekedett szemmel nézte amikor együtt ettünk hárman, és ő is említette, hogy elég gusztustalan. Akkor apránként. Köszönöm :)
2014. ápr. 15. 12:26
 3/7 anonim ***** válasza:
Miért hunytál felette szemet ?? Gondolom ezt előbb tapasztaltad nála, mint a szexet, nem ? Akkor kellett volna helyesen határoznod. Most már szegény pára nem fogja érteni, hogy mi a bajod, ha eddig nem kapott jelzést, akkor most miért ???
2014. ápr. 15. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok. "Szegény pára"? Hát, nem tudom, persze, lett volna alkalmad mondani neki, de ki az aki az első evésnél megjegyzést tesz a másikra? Az én véleményem továbbra is az, hogy nyugodtan jelezd szeretettel, a saját kis nyelveteken, ami minden párnak kialakul már egy ilyen korai időszakban is, hogy nem szépen eszik...

Ha ennyire az elején vagytok, még könnyebb is a dolgod, mert bizonyára szerelem van, és akkor még jobban adnak egymás szavára az emberek:)

2014. ápr. 15. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a számból vetted ki a szót a második válaszolónak, nyilván furcsán néztem de nem tudtam hogyan kezelni a helyzetet. Ma elbeszélgettem vele erről nagyon kedvesen,mondta hogy figyelni fog rá, hát bízom benne így lesz. :)
2014. ápr. 15. 16:31
 6/7 anonim ***** válasza:
Hány éves a párod?
2014. ápr. 21. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Megbeszéltük túl vagyunk rajta.
2014. ápr. 25. 16:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!