Koordináta geometria, háromszög C oldala?


Egy háromszög két csúcspontjának koordinátái: A (1;2) B (7;4) Súlypontja (8;5)

Melyek a C csúcs koordinátái?


S=(a+b+c)/3


Köszönöm a segítséget



2014. ápr. 26. 12:56
 1/3 anonim ***** válasza:

A képlet nem egészen pontos, mi az az a, b és c?


Szöveggel: a súlypont x és y koordinátáját úgy kapjuk, hogy a háromszög pontjainak x és y koordinátáinak számtani közepét (átlagát) vesszük:


S(x)=(x1+x2+x3)/3

S(y)=(y1+y2+y3)/3, így S(S(x));S(y)) koordinátákat kapjuk.


Most a súlypont koordinátája van megadva, de attól még ez az egyenlet ugyanúgy felírható:


8=(1+7+x)/3


5=(2+4+y)/3


Innen x és y a súlypont koordinátái lesznek.

2014. ápr. 26. 14:41
 2/3 anonim ***** válasza:

S: a súlypont helyvektora

a, b, c: a csúcsok helyvektorai

2014. ápr. 26. 16:31
 3/3 A kérdező kommentje:

oké, így már értem

köszönöm! :)

2014. ápr. 27. 22:32