Egy 15,1 V üresjárási feszültségű 0,4 ohm belső ellenállású telepre egy 23,4 ohm ellenállású izzólámpát kapcsolunk.

2014. ápr. 28. 20:02
 1/2 anonim ***** válasza:

Uₒ=15,1 V

Rb=0,4 Ω

Rk=23,4 Ω

-------------

Uk=?


Uₒ=I·(Rb+Rk) --> I=Uₒ/(Rb+Rk)=15,1/23,8=0,6345 A


Rk=Uk/I --> Uk=I·Rk=0,6345·23,4=14,85 V

2014. ápr. 28. 20:57
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2014. ápr. 29. 16:21