Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hőtanból lenne egy beadandóm....

Szg92 kérdése:

Hőtanból lenne egy beadandóm. Amivel probléma van az a göbre érintőjének meredekségének meghatározása. Lejjebb részletezem a feladatot. Hogyan induljak neki?

Figyelt kérdés

A feladat a következő: Szobai hőmérőt be kell rakni hűtőbe 8-10 percre, majd kivétel után a hőmérséklet növekedését fel kell jegyezni 10-15 percig fél percenként. Majd derékszögű koordináta rendszerben ábrázolni. Ezzel nincs is semmi baj, ábrázoltam. (be is linkeltem az értékeket illetve az ábrázolást). A feladat C) része: Húzza meg a görbe érintőjét 0 perchez 5 perchez 10 perchez tartozó pontban majd határozza meg ezeknek az érintőknek a meredekségét. Ezzel már vannak gondjaim. Nem tudom hogyan is kellene nekiállni?

[link]



2014. ápr. 29. 12:06
 1/3 anonim ***** válasza:

Hányszor csináltad meg a mérést? Mert ez így nagyon nem kerek, szép függvénynek kellene kijönnie belőle. Csináld meg többször, az eredményeket átlagold, és azt ábrázold.


Erre a függvényre kellene ráfektetni egy bizonyos közelítő függvény (szerintem valami hasonló van a fizikakönyvben is). Utána meg kellene tanulnod deriválni, így tudod meghúzni csak az érintőt.

2014. ápr. 29. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Kettőször csináltam meg,de annyira minimális eltérések voltak hogy elég egyiket-másikat ábrázolni (0,1 eltérések),Szóval deriválni tudok,azzal nem lenne gond. De foggalmam sincs hogyan álljak neki. Kértem segítséget a tanártól,de ő középsulis anyagra hivatkozott azt mondta nem kell ehhez deriválni. Valami tipp?
2014. ápr. 29. 13:24
 3/3 reptoid ***** válasza:

Rajzold be az érintőket, aztán azokon jelölj ki 1-1 pontot. Vagyis minden érintőre kettőt.

A két pont között nézd meg, hogy mennyit emelkedik az Y tengelyen, míg előrébb halad az X-en. A 2 kordinátánál így delta y/ delta x, ez adja meg a meredekséget. Ha tanultatok már szögfüggvényeket, akkor a rajzban ez egy háromszöget fog kiadni, ahol az érintő lesz az átfogó, a kordinátáthoz behúzott egyenesek (ami párhuzamos az y illetve az x tengellyel) pedig kimetszik egymásból a háromszög két befogóját, szögfüggvénnyel pedig a meredekség lesz a tg(alfa)

2014. ápr. 29. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!