Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Kis előadást fogok tartani az...

Kis előadást fogok tartani az osztályban az atomerőművekről, és a villamos energiáról. Milyen érdekes cikkeket fűzhetnék hozzá?

Figyelt kérdés

Annyi érdekes képet és videót, meg cikket olvasgattam atomerőművekkel és sugárzási utóhatásokkal kapcsolatban, bármi idefűződőt legyetek szívesek, linkeljetek be nekem, olyan jó lenne kicsit feldobni az előadást! :)


Vagy bármi érdekes ötletet szívesen fogadok :)


Előre is köszönöm!


17/L



2014. máj. 1. 21:40
 1/10 anonim ***** válasza:
Wikipédiáról ajánlom a köv. szócikkeket: Fukusimai atomerőmű-baleset, Csernobili atomkatasztrófa, MVM Paksi Atomerőmű Zrt., Mátravidéki Erőmű, Szélerőmű, Energiafejlesztés, Energetikai tanúsítvány stb. Sz. Gy.
2014. máj. 2. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2014. máj. 2. 11:59
 3/10 anonim ***** válasza:
Szia ha még aktuális Csernobili atom katasztrófával kapcsolatban tudok segíteni! :) (Nagyjából mindenben érdekesség hogy történt a baleset stb...)
2014. máj. 3. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szia! Én legszívesebben azt ajánlanám, hogy ne a balesetekkel foglalkozz. 86 óta szerintem nem készült olyan atomenergiával kapcsolatos előadás amiben ezt ne említették volna meg. A fukushimai reaktort meg maximum azért érdemes belevinni, mert az egy jó példa arra, hogy hogyan lehet gyors reakcióval, szakértői beavatkozással megakadályozni egy nagyobb katasztrófát. Szerintem egy általános bemutatás után a jövőbeli trendekkel, új technológiákkal stb. lenne érdemes foglalkozni. Például nemrég olvastam New Scientist-en, hogy kifejlesztettek egy technológiát amivel kiégett fűtőelemeket lehet használni sokkal kisebb reaktorokban, amik például kisebb vállalatok energiaigényének ellátására lehetnek alkalmas.

Aztán ki ne hagyd a francia fúziós kísérleti reaktort! :D Az a legjobb része az egész nukleáris technológiának jelenleg, szerintem.

2014. máj. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ez egy nagyon jó előadás az atomerőművek fejlődéséről a kezdetektől a közeljövőig. Elég hangsúlyos benne a fejlesztés alatt álló 4. generáció, amiről mindenképpen érdemes megemlékezni:

[link]

2014. máj. 5. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ez a két cikk az atomenergia politikai társadalmi vonatkozásait tekinti át az egész világon:

[link]

[link]

2014. máj. 5. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Itt van még ez az komplett egyetemi tantárgy. Valószínű, hogy túlmutat azon amiről beszélni szándékozol, de azért érdemes lehet belenézni:

[link]

2014. máj. 5. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Továbbá:

[link]


És nyilván nem lehet elmenni a Paksi Atomerőmű tervezett bővítése mellett sem:

[link]


Sokáig tudnám még folytatni, de most abbahagyom :)

Ha valami konkrét kérdésed van, írj.

2014. máj. 5. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Hát, ezek mind nagyon jó cikkek, csak az a baj, hogy sokszor ezekből én egy mukkot sem értek.... mert csak kikaptam ezt a témát, nem én vállaltam el. És nekem rohadtul Kínai ez az egész :D Lehet, hogy műveletlen vagyok, de nemigen tudom, hogy ezek az atombalesetek is hol zajlottak, meg nem tudok semmit sem összekapcsolni semmivel. Úgyhogy fogalmam sincs, hogy hogyan fogom ezt a kiselőadást megcsinálni... A wikin meg olyan hosszú cikkek vannak, hogy abból szelektálni nem lehet.
2014. máj. 7. 17:09
 10/10 anonim ***** válasza:

Akkor esetleg kölcsönözd ki ezt a könyvtárból:

[link]

2014. máj. 12. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!