Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Egy-két jó tanács a holnapi...

Egy-két jó tanács a holnapi érettségihez?

Figyelt kérdés
nagyon nagyon izgulok, akik már túl vannak rajta: mire figyeljek nagyon, hogyan kezdjek hozzá, mi alapján válasszam ki a feladatokat, mire kell nagyon figyelnem stb?
2014. máj. 4. 10:52
 1/6 anonim ***** válasza:
a lényeg h ne izgulj, bízz magadban, és holnap a magyaron ne összehasonlítást írj, mert azzal nagyon könnyű elhasalni. nézz meg egy javítókulcsot, de én ajánlom az érvelést. majd írd meg h végülis melyiket írtad.
2014. máj. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

szerintem pedig ne érvelést írj! minket a tanárunk nagyon lebeszélt róla. csak akkor válaszd azt, ha nagyon alapos a háttértudásod és nagyon otthon vagy az adott témában, nem elég, ha rizsázol, irodalmi művekkel kell alátámasztanod a véleményedet.

ha jók a versek, akkor az összehasonlítás a legnyerőbb, két műről többet lehet írni, mint egyről... :D de olvasd el mind a három opciót, aztán meglátod, melyik áll közelebb hozzád. :)

ne parázz nagyon szerintem, nem olyan nehéz a magyar érettségi :) (bár nem tapasztalatból mondom, én is holnap kezdem a vizsgákat)

2014. máj. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

1. Nagyon figyelmesen olvasd el az érveléshez és az elemzéshez kijelölt szövegeket is.

2.)Olvasás közben belefirkálhatsz, jelöléseket készíthetsz a lapszélen. Segít a választásban, hogy melyik szövegről van több és ütősebb mondanivalód

3.) Ha döntöttél, preparáld ki alaposan a szöveget a papíron. Igaz, ez időt igényel, de a kidolgozás közben már visszanyered azokat a perceket, amelyeket a preparálásra fordítottál.

SOK SIKERT!

2014. máj. 4. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Huu köszönöm szépen.

Még annyit szeretnék kérdezni, hogy a szövegértésnél ha elrontok valamit, hogy kell javítani? Simán áthúzom, vagy zárójelbe teszem?

Ha piszkozatot készítek azt át kell húzni?

2014. máj. 4. 18:44
 5/6 anonim ***** válasza:
Ügyelj az esztétikus javításra!A fogalmazásban is! Elég egyetlen egyenes vonallal áthúzni az elrontott részt. És mindenképpen világosnak, egyértelműnek kell lennie, hogy mire javítottad az eredetit. Hogy a piszkozatot át kell-e húzni, azt a felügyelő tanár a legelején elmondja majd.
2014. máj. 4. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.

Végül az összehasonlító elemzést választottam, a szövegértés nem volt valamilyen bonyolult. Csak a többi is legyen ilyen könnyű, ennél nehezebb ne legyen.

Szerintetek a szerdai törihez mit kéne nagyon átnézni? Hitler, dualizmus?

2014. máj. 5. 14:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!