(x-4)*1/20 + x*1/25 = 1
2014. máj. 5. 20:20
 1/1 anonim ***** válasza:

végigszorzod a közös nevezővel /*100

5(x-4)+4x=100

5x-20+4x=100

9x=120

x=120/9 = 40/3

2014. máj. 5. 20:34