(x-4)*1/20 + x*1/25 = 12014. máj. 5. 20:20
1/1 anonim válasza:
végigszorzod a közös nevezővel /*100
5(x-4)+4x=100
5x-20+4x=100
9x=120
x=120/9 = 40/3