Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Jó ez a megoldás ehez az...

Jó ez a megoldás ehez az algoritmus (programozás, kezdő szint) feladathoz?

Figyelt kérdés

Hétfőn felmérőt írunk algoritmusból és jópár feladat fel van hagyva házinak. Idén tanulunk először programozást és nekem nem megy olyan jól, mint egyeseknek. A feladat a következő:

beolvas a, b, p

(nullától különböző

természetes számok, a < b)

nr􀃅0

† minden i􀃅a,b végezd el

ƒ x 􀃅 i

ƒ†amíg x≠0 és x%p≠0 végezd el

ƒƒ x􀃅[x/10]

ƒ■

ƒ†ha x ≠ 0 akkor

ƒƒ nr􀃅nr+1

ƒ■

■

kiír nr


Az a alpontját kell megoldjuk, folyamatábra nélkül, miszerint: a) Írjátok le mit ír ki, ha az a-ba beolvasott

érték 260, a b-be beolvasott érték 288 és

a p-be beolvasott érték 9, tudva, hogy Az x%y jelöli az x egész szám y nem nulla egész

számmal való osztási maradékát, az [x/y]

pedig az x egész szám y nem nulla egész

számmal való maradékos osztási hányadosát

jelöli.


Nekem 28 jött ki kiírásnál. A Pascalt eddig nem használtuk. Jó-e ez az eredmény? Ha nem, hol rontottam el? Akkor leírnátok a megoldást vagy legalább az eredményt? Nem lemásolni szeretném, csak ellenőrízni. Előre is köszönöm a segítséget!


16\L



2014. máj. 10. 11:37
 1/1 A kérdező kommentje:
Most veszem észre, hogy milyen hibásan mésolodott ide. A négyzetek helyébe egy nyíl(<- felveszi) kell, hogy legyen és a vastag, fekete négyzetek helyébe pedig összekötések.
2014. máj. 10. 13:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!