Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Miért nem érdekel az irodalom,...

Miért nem érdekel az irodalom, hogy tegyem érdekesebbé?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Hogy tudnám az irodalmat érdekesebbé tenni? Nem igazán érdekel se a történelem, se az irodalom - és ugye olyat nem szivesen tanul az ember ami nem érdekli. A tanulmányi eredményeimmel nincs gond, amit szeretek azzal hajlandó vagyok foglalkozni (matekból osztályelső vagyok), de magyarból most elég lusta vagyok. Képtelen vagyok megtanulni egy költő életrajzát, és a verseit elemezni, egyszerűen nem érdekel. Nem látom értelmét, hogy egy másik emberről tanuljak, hogy akkor milyen volt a politikai helyzet és milyen verseket írt róla. Ha énis elkezdek verseket írni akkor 50 év múlva tanulnak rólam?

Na mindegy, bocsánat ha elkalandoztam, de le kellett írnom ezeket.


2014. máj. 11. 14:37
 1/4 anonim ***** válasza:
A jó költőkről fognak tanulni.
2014. máj. 11. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én is ugyan ebben a cipőben járok. Fogalmam sincs mi értelme ilyenekről tanulni... De megoldást én sem találtam :D
2014. máj. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Akkor azokról a rapperekről is lehetne tanulni, akik az igazságról rappelnek, nemde? Elvégre ugyanazt, csak modernabb.

Legjobban az életrajz akaszt ki. Most kit érdekel hogy xy évesen mit csinált yx illető és hol? És a tanár elvárja, hogy minden évszámot tudjunk ilyen baromságokról, de amiről tényleg jó lenne tanulni pl a jelen híres embereiről, azokról tudomást sem veszünk az iskolában (itt nem csak az irodalomra gondolok - hanem pl tudósok, stb). Miért ilyen szar ez a rendszer? :D Sehogy nem birom felfogni.

És igen, inkább ilyen kérdések merülnek fel bennem, meg filózok ilyeneken, minthogy megtanuljam, hogy egy nyomorgó költő mit írt amikor épp nem volt pénze és ezt egy versben akarta leírni... mi értelme ennek? :D

2014. máj. 11. 21:27
 4/4 anonim ***** válasza:
Teljesen igazad van... Kit érdekel az adott költő élete és versei?
2014. máj. 13. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!