Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki olvasta a néhai bárányt...

Valaki olvasta a néhai bárányt? Na szóval olvastuk Mikszáth Kálmántól a A néhai bárány című csodás művet, és kaptunk hozzá egy olyan házit hogy, :

Figyelt kérdés

<<Írd meg a falu bírójának levelét, melyben beszámol az eseményekről egy távol élő rokonának!(Használd föl azt, ami a novellából kiderült arról, hogy mit tud a bíró)>>


Igazándiból kétszer is elolvastam, de nem tudom hogy kezdjek hozzá. Aki olvasta már, az tud nekem írni egy pár soros valamit, ami alapján el tudom kezdeni? LÉGYSZÍ!!! előre is köszi..



2014. máj. 12. 16:05
 1/5 anonim ***** válasza:

Olvastad? (Egyébként hiába ironizálsz, tényleg csodálatos.)

Írtál már levelet?


Ha mindkét kérdésre igen a válasz, akkor mi a gond?

2014. máj. 12. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
a zárójelben lévő feladatrészt nem értem... :(
2014. máj. 12. 16:12
 3/5 A kérdező kommentje:
egyébként, ha meg ennyire flegmán kezeled, ezt a kérdést mért válaszoltál?
2014. máj. 12. 16:17
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A zárójel, felteszem, arra utal, hogy bele kell szőni a levélbe, hogy a bíró rájött, hogy Sós Pál tényleg kinyiffantotta a szegény Cukri bárányt.
2014. máj. 12. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!
2014. máj. 12. 17:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!