Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Lenne pár kérdésem az egri...

Zltmmikls10 kérdése:

Lenne pár kérdésem az egri csillagokkal. A könyvet olvastam, de ezekre a kérdésekre a választ nem tudom. A kérdéseket sorban adom meg (idő szerint)?!?!?! (csak mondom 51 kérdésnek nagy részét megcsináltam, ezért lesznek kihagyások időileg.

Figyelt kérdés

Mit akar tudni Gábor pap Jumurdzsáktól, Miért mutatja meg anyajegyét?

Kivel és miért találkozik Gergő?

Ki és hol ront rá Gábor papra és Gergőre?

Hogy hívják szigetvár urát és mi zajlik Gergő érkezésekor?

Mi történik Dobóval?

Mi történik Gyula várában? Miért kiabál az öreg Cecey Gergellyel?

Hol és hogyan házasodott össze Gergely és Éva?

Ki Balogh Tamás? Miért megy Sopronba Évához?

Mi a szerepe az egri várnak?

Hogyan és kik ejtenek foglyul a törököt?

Miért hallgatja ki Dobó? Mik zavarják a kihallgatást?


2014. máj. 14. 09:16
 1/5 Snapette ***** válasza:

A könyvet rég olvastam, de van egy pár, ami most bejön, azokat megválaszolom:


Mit akar tudni Gábor pap Jumurdzsáktól


Azért mutatja meg az anyajegyét, mert Gábor pap öccsét elrabolták a törökök, és Gábor pap reméli, hogy még egyszer talán megtalálja. Az egri vár védelmekor találkozik vele Gergely, az anyajegyről ismeri meg és mert az arca hasonlít Gergely papra. Janicsár lett, és már magyarul sem tud.


Kivel és miért találkozik Gergő?

Ez sok mindenre vonatkozhatik, esetleg arra gondoltak, hogy Dobóval találkozik, mert megszabadította Évát és magukat a fogságból, vagy lehet, hogy Móré Lászlóra gondoltak, akivel a fogságban találkozik, vagy Török Bálint, ahova a pap viszi el.


Szigetvár ura Török Bálint, és Gergő érkezésekor a rabokkal mérkőzik.



Most ennyire van időm, később még visszanézek

2014. máj. 14. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi! most írom a 2 részét! nekem ez nagyon sokat segített már! de azért a többi is jó lenne. abból is kb. ennyi maradt hátra, ha nem kevesebb.
2014. máj. 14. 10:47
 3/5 anonim ***** válasza:
Ugyan olvastad a könyvet, de ezekre a kérdésekre elfelejtetted a választ. Hihető.
2014. máj. 14. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Snapette ***** válasza:

Dobó megsebesül, dárdát kap a combjába.


Gyula várában Évát akarják megházasítani Fürjes Ádámmal. Gergely számon kéri Ceceyt, hogy miért adják Évát Fürjeshez, mikor neki volt ígérve, Cecey azt mondja, hogy Fürjes már valaki, míg Gergelyből esetleg talán lesz valaki. Gergely visszakéri az aranyakat, amelyeket őriztek neki.


Éva és Gergely az erdőben házasodnak össze egy füves dombon, és Mekcsey a tanujuk.


balogh Tamás nem más, mint Jumurdsák, és a talizmánját keresve megy Sopronba Évához.

2014. máj. 15. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Snapette ***** válasza:

Az Egri vár az utolsó védőbástya, ha az elesik, sem Miskolc, sem Kassa nem marad meg, és magyarország elveszik.


Nem tudom, melyikre gondol, talán Dzsekidzs-re, akit a vízhordó parasztok fogtak el a pataknál, és Dobó kihallgatja arra nézve, hogy miért esett el Temesvár.

A másik, akit elfognak az juszuf, amikor Hegedűs be akarta engedni a törököket a víztározón keresztül, Dobó kapta el és akit kihallgattak arra nézve, hogy ki akarta beengedni a törököt a várba valamint arrl, hogy Jumurdzsáknál tényleg van-e egy rab magyar fiúcska, aki Gergely fia lehet.

Dzsekidzs kihallgatását az ágyugolyók zavarják, Juszuf esetében talán Pető beszólásait lehetne zavarásnak értelmezni.

2014. máj. 15. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!