Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Az Egri csillaoű regénybn...

Marton11 kérdése:

Az Egri csillaoű regénybn milyen kísérletekkel próbálták kiszabadítani Török Bálintot?

Figyelt kérdés
2014. máj. 14. 14:38
 1/6 A kérdező kommentje:
Bocsi elírtam az Egri csillagok
2014. máj. 14. 14:40
 2/6 anonim válasza:

Gergőék, meg a két mostohatesója lefizetnek egy őrt, hogy ne figyeljen,amikor a börtönből hajókon elakarják vinni, de az őr lebukott, és rengeteg katonával jön egy másik ember, aki megöli Török Bálintot.


Azt hiszem, így történt, de régen olvastam, és rengeteget szenvedtem vele, mert bár imádok olvasni az a könyv valami borzalom. :)


Egyébként, olvasd el, vagy a neten egy olvasónaplót keress. Ott nyilván pontosabban megvan:)

2014. máj. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszi
2014. máj. 14. 15:32
 4/6 anonim ***** válasza:

Jajajaj....

Egyáltalán nem így történt !

A magyarok kis csoportja, Mekcsey István, Bornemissza Gergely, Török Jancsi, Éva, ekkor már Gergely felesége és Matyi, valamint a cigány vajda lánya, Cserhán és Sárközi, a cigány próbálják meg kiszabadítani a Héttoronyból Török Bálintot.

Két alkalommal próbálkoznak.

Először olasz énekeseknek adják ki magukat, és egy gyönyörű aranytányérral megvesztegetik Veli béget, a Héttorony akkori parancsnokát, hogy engedje be őket, mert itt raboskodik egy magyar úr, akinek énekelni szeretnének.

Veli bég természetesen elfogadja az ajándékot, Gergelyék találkozhatnak a "rab oroszlánnal".

Török Jancsi, amikor meglátja apját nehéz bilincsbe verve, őszen,öregen, megtörten, lábaihoz borul és elsírja magát.

Elárulják magukat ezzel a jelenettel, és el kell hagyniuk a Jedikulát. /ez a Héttorony török neve/

Folytatom !

2014. máj. 14. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Második alkalommal már nem Veli bég a parancsnok, mert leváltották, és Magyarországra küldi a szultán.

Ekkor Izmail béggel kell tárgyalniuk a magyaroknak.

Őt nagyon sok arannyal vesztegetik meg.

Az a terv, hogy hozza ki Bálint urat a Héttoronyból, mintha a szultánhoz kísérné, de vigye a hajókikötőbe, ahol a magyarok várnak rá egy sárga zászlóval jelzett hajóval.

Izmail látszólag beleegyezik a terv végrehajtásába, a szöktetés azonban mégsem sikerül.

izmail kihozza Bálint urat a kikötőbe a megbeszélt időben, de ott mindenhonnan katonák rohannak elő, hogy elfogják Gergelyéket.

Az a szerencséjük, hogy várnak kicsit, így kiderül, hogy Izmail becsapta őket, tehát van idejük elmenekülni.

Török Bálint sajnos visszakerül a börtönbe, ahol összesen 11 évet raboskodik.

Éppen az egri vár ostroma zajlik, amikor megérkezik a szomorú hír, a haláláról. 1552. ősze van ekkor.

2014. máj. 14. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Erzsimamának(remélem jól írtam) igaza van:) Tényleg rég olvastam, és csak annyi maradt meg hogy Gergelyék nyertek, és hogy valaki mégsem teljesítette az alkut, és hogy Török Bálint meghal. Mostmár én is emlékszem, bocs a téves tájékoztatás miatt. :DD

Az én szégyenem :)

De, ha szeretsz olvasni, akkor bármikor kérhetsz tanácsot. Olyan sokat olvasok, hogy neked is akad valami.


Ha szeretsz olvasni, ha nem.

2014. máj. 14. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!