Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Egy 75kg tömegű ember 30 perc...

Egy 75kg tömegű ember 30 perc alatt ment fel a 300m magas dombra. Tömegközéppontjának emelése munkájának csak a 75%-át jelentette. Mennyi volt a teljesítménye? Mennyi a hatásfoka?

Figyelt kérdés

A munkát kiszámolom m*g*h=225000 J.

Azt is értem, hogy a hatásfok 0.75.

Viszont nekem a teljesítményre 125 W jön ki. A könyvbe viszont 166.67 W van. Ezt nem értem. Hogy jönne ki ez a teljesítmény?


Előre is köszönöm a segítséget.



2014. máj. 20. 20:36
 1/3 anonim ***** válasza:
A munkát el kell osztani a hatásfokkal, így megkapod a ténylegesen végzett munkát. Ha ebből számolod hasonló elvvel a teljesítményt, akkor kijön a 166.67W. :-)
2014. máj. 20. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Óóó.. ez gyors volt. Tényleg :D Nem voltam ott ennél az anyagnál úgyhogy ez nem jutott eszembe. Köszönöm szépen. :)
2014. máj. 20. 20:42
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha megjelenik a hatásfok egy feladatban, akkor mindig gyanakodj, hogy nem véletlen van az ott! :-)
2014. máj. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!