Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ezeket a mondatokat valaki...

Ezeket a mondatokat valaki elemezné nekem, ha nagyon szépen megkérem? Mert én nem értem, de kellene.

Figyelt kérdés

1)Sosem gondoltam volna,hogy egyszer az interneten keresztül fogok tanítani.

2)Aki ötöst szeretne, az az összes feladatot hibátlanul oldja meg.

3)Azért kell gyakorolnod, hogy ne kapj egyest.

4)Ha sokat gyakorolsz, akkor biztos jól sikerül a dolgozatod.

5)Rosszul állok nyelvtanból,azért gyakorlok most.

6)Amióta az iskolába járok, folyton tanulnom kell valamilyen dolgozatra.

7)Nem árt, ha rendesen készültök a témazáróra.

8)Ki gondolta volna,hogy ilyen könnyű lesz a dolgozat?

9)Amennyit készültél, annyit tudsz.

10)Olyan az eredményed, amilyen a készülésed.

Ezekben a mondatokban mi a kötőszó és az utalószó? Az alárendelésüket, és azt,hogy melyik a fő-és mellékmondat, azt tudom, csak ezeket nem. :/


2014. máj. 25. 13:51
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
a tanárnőm ma azt mondta, hogy itt mindegyik alárendelő, és hogy egy mellérendelő sincsen benne... illetve,hogy utalószó mind a 10 mondatban van..akkor most neki van igaza?
2014. máj. 26. 16:12
 12/17 anonim ***** válasza:
Hát, ez érdekes. Az 5-ös egyértelműen mellérendelés. És utalószó sincs mindegyikben, például kapásból az elsőben (azt).
2014. máj. 26. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Ő azt mondta,hogy mindegyikben van utalószó, csak nem mindegyikben van kitéve, van,ahol rejtve van, és nekem kell oda beírni, ami mind nagyon jó, de én nem értem...
2014. máj. 26. 17:51
 14/17 anonim ***** válasza:

"Van, csak nincs kitéve"- hogy tudott így fogalmazni?! Ha nincs kitéve, akkor nincs, csak oda kell képzelni. Ez olyan, mintha azt mondanám, hogy van itthon sajt, csak le kell érte menni a közértbe. Na mindegy.

Sosem gondoltam volna AZT, Amióta iskolába járok, AZÓTA ..., Nem árt AZ, ha ..., Ki gondolta volna AZT, hogy ...

2014. máj. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Na igen, ezt a fogalmazás módját én sem szeretem... Mindenesetre, adott még fel mondatokat, amiket sajnos ennek ellenére sem értek. El tudnád magyarázni? :)

1. Nem tudom, máshol is volt-e vihar tegnap.

2. Itt akkora eső esett, hogy bokáig áll a víz.

3. Jó lenne, ha az osztálykirándulás idején meleg, napsütéses idő lenne.

4. Akinek kell a szorgalmi ötös, legalább tíz hibátlan elemzést készítsen.

5. A feladatok olyan nehézségűek, hogy mindenki gond nélkül el tudja készíteni őket.

2014. jún. 1. 16:27
 16/17 anonim ***** válasza:

Már csak félve merek hozzányúlni, mert az első adagban egy párat félreírtam.

1. Nem tudom, máshol is volt-e vihar tegnap. Nem tudom AZT (utalószó), MIT? tehát tárgyi alárendelés. Hogy ... kötőszó (ami nincs kitéve).

2. Itt akkora eső esett, hogy bokáig áll a víz. AKKORA : utalószó Mekkora? szerintem fok-mértékhatározói

3. Jó lenne, ha az osztálykirándulás idején meleg, napsütéses idő lenne. Jó lenne AZ (utalószó) ha (kötőszó)Mi lenne jó? Alanyi alárendelés

4. Akinek kell a szorgalmi ötös, legalább tíz hibátlan elemzést készítsen. Itt a 2. a főmondat. ... készítsen AZ (utalószó, nincs kitéve)Ki? Alanyi alárendelés Akinek: utalószó

5. A feladatok olyan nehézségűek, hogy mindenki gond nélkül el tudja készíteni őket. Olyan: utalószó, hogy: kötőszó. Itt nem tudom eldönteni az alárendelés típusát. A verzió: Milyen? minőségjelzői. Viszont lehet az is, hogy B verzió: állítmányi. De itt még kiderülhet valami csalafintaság, van benne egy kis fok-mértékhatározós beütés is, meg egy kis célhatározós beütés is. Próbálj meg privátot írni a másik válaszolónak mert neki jobb szeme volt, mint nekem.

2014. jún. 1. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Rendben, de azért köszönöm a te segítségedet is! :)
2014. jún. 1. 18:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!