A fiúk és a lányok születési valószínűsége egyenlő. Mennyi a valószínűsége, hogy a 6 gyerekes család gyerekei közül A) 6 lány B) 5 lány C) 4 lány D) 3 lány E) 2 lány F) 1 lány G) 0 lány?


#házi #matematika #nem tudom :(((
2014. máj. 27. 18:19
 1/5 anonim ***** válasza:
1/64; 6/64; 15/64; 20/64; 15/64; 6/64; 1/64
2014. máj. 27. 18:34
 2/5 A kérdező kommentje:
És ez hogy jött ki?
2014. máj. 27. 19:52
 3/5 anonim ***** válasza:

Igy jott ki:


Annak a valoszinusege, hogy lany szuletik 1/2.

Ha mind a hat lany, akkor (1/2)*(1/2)*(1/2)*(1/2)*(1/2)*(1/2)=(1/2)^6 vagyis 1/64


A tobbi ugyan igy kiszamithato

2014. máj. 27. 20:41
 4/5 anonim ***** válasza:

2# vagyok, megpróbálom gépről elmagyarázni biostatisztika segítségével.


'A' esemény bekövetkezésének az esélye legyen állandó(ez a lányok születésének a valószínűsége).

P(A)=p --> P(A)=1/2 vagyis p=1/2

Ellentett esemény bekövetkezésének a valószínűsége mindig P(B)=1-p=q vagyis q=1/2,


Anna az esélyét, hogy A esemény (vagyis a lányok születése) k alkalommal következik be a következő képlettel lehet kiszámolni:


P=(n alatt a k)*(p^k)*(q^(n-k))


Tehát pl.: 6 lány születik akkor:


p=0,5

q=0,5

n=6 (mivel 6 gyerekes család)

->ez a három állandó

jelen esetben k=6 (mivel azt akarjuk hogy 'A' esemény 6 alkalommal következzen be)


Tehát a képlet így néz ki:


(6 alatt a 6)*(0,5^6)*(0,2+(6-6))= 0,015625 vagyis megfelel az előbb levezetett 1/64-ednek. A többi ugyan így megy, nyugodtan kérdezz ha valami nem világos.



-patgonnatell-

2014. máj. 27. 21:20
 5/5 anonim ***** válasza:

**Kis korrekció, mert elírtam**


A képlet tehát így néz ki:


(6 alatt a 6)*(0,5^6)*(0,5^(6-6))

2014. máj. 27. 21:22