Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ady Endre: Harc a Nagyúrral...

Ady Endre: Harc a Nagyúrral drámai és lírai jellemzői?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Szerdán írunk Adyból , a másik éffolyam már megírta a dolgozatot és ez volt az egyik kérdés. A füzetbe semmi erre utalót nem találtam és a neten se annyira, valaki röviden tudna segíteni?
2014. máj. 31. 19:06
 1/2 Bugya Péter ***** válasza:
a lírai én drámai létharca
2014. jún. 2. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
A líarai én a magyarság, a disznófejű nagyúr pedig az a disznóképbe rakott láthatatlan külföldi hatalom ,akik az aranyon ülnek, "az aranyon ül, az aranyon". Nekünk muszáj ak evében járni mert sokkalta hatalmasabb, és simogatnunk, nyaliznunk kell neki, hogy adjon egy kevéske aranyat, mert nekünk nincs. Az irodalomban gyakran neveznek csoportokat, közösségeket gúnyosan. Azért disznófejű, mert a disznótól fél, a disznót veti meg mint sertés.. és akkor most észrevehetjük, hogy miröl is szól ez valójában.
2014. szept. 29. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!