Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Levél írása, de mégis hogyan?

Levél írása, de mégis hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

magyar tanárom azt a feladatot tűzte ki holnapra hogy Bánk bánból 2 szereplőt ki kell választani pl Melinda és Bánk , és egy levelet írni amiben vegyük Melindát, e/1. személyben ír Bánknak egy levelet, az a baj hogy nem tudom ki kinek írhatna levelet és hogy miről :/ nagyon fontos ez a házi mert ez dönti el az év végi jegyemet, ha valaki bármi segítséget tud azt nagyon megköszönném ! :)



2014. jún. 1. 11:58
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát gondolom, olvastad a művet. Szerintem nem kell túlbonyolítani. Én sajna már nem emlékszem a szereplőkre meg lényegében a többire sem, de a helyedben azt csinálnám, hogy a friss tudásomat leírnám a szereplők neveit, és hozzájuk írnám kulcsszavakban, hogy mik foglalkoztatták őket, illetve kivel volt minimális kapcsolatuk, akikkel levelet válthattak volna.


Válassz egy szereplőt, és éld bele magad a helyzetébe. Pluszba figyelj még oda a bekezdésekre és a helyesírásra.


Lehet ez akár egy sunyi levél, amit Ottó ír Gertrudisnak, mondjuk segítséget kér ahhoz, hogy Melindát elcsábíthassa. Vagy akár Melindának is írhatna valami szélcsapó levelet, esetleg Melinda írna Ottónak, sejtetve, hogy annak egy korábbi levelére is választ. Sok lehetőség van, szerintem ez egy élvezhető feladat, ne parázz rá.

2014. jún. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én Melindát választanám a helyedben.

Szépen elkezded Melinda nevében a levelet, mintha te lennél Melinda és ,,Kedves Bán!" ... Utána folytatod. Mivel a műnek nagyon sok cselekménye van, ezért Melinda nevében adhatsz ,,tanácsot" Bán-nak, hogy ezt csinálja, ezt ne csinálja, így szeretlek, úgy szeretlek, ne tedd meg. Ilyesmi. Használd a saját tudásodat, használd azt ami megmaradt a fejedben a műből és írj egy levelet.

2014. jún. 1. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Bocs, elírtam pár szót..................


Én sajna már nem emlékszem a szereplőkre meg lényegében a többire sem, de a helyedben azt csinálnám, hogy a friss TUDÁSOMMAL leírnám a szereplők neveit, és hozzájuk írnám kulcsszavakban, hogy mik foglalkoztatták őket....


Válassz egy szereplőt, és éld bele magad a helyzetébe. Pluszba figyelj még oda a bekezdésekre és a helyesírásra.


Vagy akár Melindának is írhatna valami szélcsapó levelet, esetleg Melinda írna Ottónak, sejtetve, hogy annak egy korábbi levelére ÍR választ.

2014. jún. 1. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat ! :)
2014. jún. 1. 13:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!