Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mi a válasz ezekre az Angol...

Mi a válasz ezekre az Angol feladatokra? Past Simple és Present Continuous. ANGOLOSOK IDE!

Figyelt kérdés

Ez egy házi feladat amit kaptam angol órán, de nem tudom megoldani, ezért nagyon örülnék és nagyon megköszönném ha egy jó angolos segítene ebben, hogy tanuljak belőle és a következőt már önállóan tudjam megcsinálni. Szóval akinek ideje és kedve engedi, erről lenne szó: [link] (töltsd le és csomagold ki, utána ha megoldottad, küld/oszd nekem vissza valamilyen módon. )


100000000 köszönet előre is!!! :) Zöld kéz megy!!!



2014. jún. 1. 20:45
 1/5 A kérdező kommentje:
Írjatok a dokumentumokra paint-el, vagy amivel akartok/tudtok, nekem teljesen mindegy, akár ki is nyomtathatjátok és miután kitöltöttétek be szkennelhetitek, nekem teljesen mindegy, a lényeg hogy olvashatóak legyenek a megoldások! Előre is ezer köszönet!
2014. jún. 1. 21:09
 2/5 A kérdező kommentje:
Vagy ha valamiért nem lenne jó a link, itt egy másik, innen is letölthető!: [link]
2014. jún. 1. 22:06
 3/5 anonim ***** válasza:
Én szívesen segítek, magyarázok, elmondom, mit miért, de meg nem oldom helyetted!
2014. jún. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Pedíg azzal tudnál segíteni! :(
2014. jún. 1. 23:09
 5/5 anonim ***** válasza:

I usually work at night, but I'm working today because of the strike. Normally I don't like working in the day but I'm making a lot of money so I'm very happy. I'm driving two businessmen into the town. They usually take the train but they can't today of course. The problem is that the traffic is not moving very fast.



A többit oldd meg, a lényeg az, hogy:


Akkor használunk Present Countinious-t (meg általában a Continious igeidőket, van belőlük 6), amikor a cselekvés folyamatosságát / rendhagyóságát / pillanatnyiságát kell érzékeltetni.

Simple igeidőket pedig az általános cselekvésekre, szokásokra használjuk (Illetve a Past Simple-t a múltban egyszeri cselekvés leírására)


PL:


I usually work at night (Present Simple), but now I -> AM WORKING <- because of ..blabla


ÁLTALÁBAN éjjel dolgozom, de ma (rendhagyóan, eltérően a szokásostól) nappal, ezért meg azért.


Remélem érthető, és nem gond ha nem csinálom végig, ezt kell megérteni, mert lesz még ezekből bonyodalom, és ez nagyon az alapja az egész angol nyelvtannak (az igeidők).


Hasznos lehet még:


[link]


https://www.youtube.com/watch?v=QLX5CRq4wjI&feature=c4-overv..


https://www.youtube.com/watch?v=LN22wPMAn2s&list=UUyw0ul7ZJp..



Ha kellek még, írj privátban.

2014. jún. 3. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!