Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » A tanár feladott 3 matematikai...

A tanár feladott 3 matematikai feladatott. Egyenletek. Ebben kérnék segítséget (? )

Figyelt kérdés
Soha se voltam jó matekból és sajnos nem is értem...Amikor a nevező közös azt pillanatok alatt elvégzem...De ha már más akkor nem tudom,hogy kell közös nevezőre hozni...Képet csatolok..ez a 3 feladat lenne.. És ha megkérhetem egy levezetést is mellé írnátok? [link] Tábláról van fényképezve.
2014. jún. 3. 17:09
 1/3 A kérdező kommentje:
Bármilyen segítség jó lenne. :c
2014. jún. 3. 17:39
 2/3 anonim ***** válasza:
Ilyen feladatokban a közös nevető a két vagy több -itt ugye 3- nevező szorzata lesz. Vagyis a közös nevető itt (5X+5)*(10X+10)*120 lesz, de ezt már nem kell semmilyen törtvonal alá írni, mert rögtön beszorozzuk mindkét oldalt ezzel, és akkor mindhárom nevező eltűnik, a számlálókat meg a 3 tényezőjű közös nevető azon 2 másik tényezőjével kell szorozni, amelyiket nem tartalmazta a saját eredeti nevezője. Tehát a 7-et csak (10X+10)*120-szal kell szorozni, mert az (5X+5)-tel való szorzás az a nevező eltűntetésére "fordítódott", vagyis maga is eltűnt a nevezővel együtt. Érted? A 3-at meg az (5X+5)*120-szal kell szorozni, mert ott meg a (10X+10)-zel való szorzás tünteti el a nevezőt, és tűnik el a nevezővel együtt. A 11-et meg ugye a két X-es tényezővel kell szorozni, és 120-szal pedig nem kell. Eztuán nincs más hátra, mint felbontani a zárójeleket, az X-eket és a konstansokat külön oldalra gyűjteni, és osztani az X együtthatójával. Amire nagyon figyelj, az az előjelek sorsa a zárójelfelbontásnál, mert ugye a mínusz előjel minden előjelet pont az ellentettjére változtat. Érted így? Meg tudod már csinálni? Ha igen, légyszi pontozz fel, ha nem, kérdezz!
2014. jún. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem nevető, hanem nevező, bocsi. Ezen lehet most nevetni. :)
2014. jún. 3. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!