Egy háromszög két oldalának hossza 8 és 12 cm, a hosszabbik oldalhoz tartozó súlyvonal hossza 10 cm. Számítsa ki a háromszög területét?

Tudna valaki segíteni ?

2014. jún. 4. 20:19
 1/3 anonim ***** válasza:

Hányadikos vagy?

[link]

Így megértetted?

2014. jún. 4. 21:10
 2/3 anonim ***** válasza:
A súlyvonal felezi az oldalt, esetünkben a 12 cm-est, így a háromszögön belül találunk egy kisebb háromszöget, amelyeknek az oldalai 6; 8; 10 cm. Látható, hogy ez egy Pitagoraszi-számhármas, vagyis 6^2+8^2=10^2 teljesül. Ebben az esetben a derékszögű háromszög két oldala megegyezik az oldalakkal (pontosabban az egyik az oldal felével), így az eredeti háromszögben a két oldal derékszöget zár be egymással, tehát az egy derékszögű háromszög. Így már meg is adhatjuk a területét; 8*12/2=48 négyzetcentiméter.
2014. jún. 4. 21:16
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat így már érthető:)
2014. jún. 4. 23:32