Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Arany János: A fülemile c....

Arany János: A fülemile c. vershez kérdések?

Figyelt kérdés

Mint a kérdésben olvashattátok, ehhez a vershez van három kérdés, amire választ kell adnom. Viszont akárhogy is próbálkozom, nem megy. Nem fog az agyam, vagy csak szimplán hülye vagyok hozzá.

Volt amit nem tudtam, utána néztem, nem jutottam többre.

Leírnám a kérdéseket, rettentő hálás lennék, ha valaki leírná a válaszokat, vagy csak rávezetne a megoldásra!


1. Magyarázd meg mi a humor forrása a vers cselekményében és a szereplők jellemében!

2. Keressétek meg, mit tart meg az anekdota műfaji jellemzőiből a költeményben! (Egyszerűen nem tudom eldönteni, hogy ennek a műnek csattanós-e a vége, vagy erkölcsi tanulsággal zárul)

3. Mi a véleményed a szereplők nevéről? Jellemezd őket! (Ezt sem értem, mit jellemezzek rajtuk? Mit kéne gondolnom a nevükről? Hm. Mindkettő P betűs, vagy mi?) Milyen viszonyban vannak egymással?


Tudom, hogy nem szép dolog itt megoldásokat/segítséget kérni, meg kéne oldanom magamtól. Ez az első alkalom, hogy ilyet kérek itt, és nagyon-nagyon hálás lennék, ha valaki a segítségemre lenne!

Előre is nagyon köszönöm annak,

Aki hajlandó erre szánni pár percet!



2014. jún. 9. 11:26
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!