Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogy van angolul az, hogy...

Hogy van angolul az, hogy "igekötő"?

Figyelt kérdés
Ez igazából nem h.f.,csak engem nagyon érdekel,s a sztaki.hu szótárában nem találtam.Tudom,angolban nincs ilyen,vagyis nem így hívják,pl.away,up,down.De mégis hogy lehetne mondani?
2008. júl. 30. 20:31
 1/5 anonim ***** válasza:
36%

ha mondjuk azt akarod mondani egy angolnak, hogy a magyarban az igéhez használnak igekötőt, akkor:

If you want to use verbs in hungarian , you need to use another word with verb to speek properly, like you use english"to".

Tehát egy szóval ezt nem tudod angolnak elmagyarázni, de náluk is van igekötő a 'to'!


TO BE -LENNI BE-VAN

TO DO- CSINÁLNI DO -CSINÁL

TO GO-MENNI GO-MEGY

STB.

2008. júl. 30. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos az előző válaszadó félreértette a kérdést. A TO szócska ebben az esetben a magyar -ni ragnak lehet a megfelelője, ami nem igekötő.


A kérdésre a válasz: az igekötős igéknek nagyjából a PHRASAL VERB kifejezés felel meg. Ilyenkor az ige után tesszük a fenti kis szavakat: give away, put off, make up stb. Ebben az esetben ezeket (away, off, up stb.) ADVERB PARTICLE-nek nevezzük.

2008. júl. 31. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Igen,a 2.válaszoló megoldására voltam kíváncsi.Köszi.
2008. aug. 1. 17:12
 4/5 anonim ***** válasza:
Angolul prefix az igekötő. Igaz ez nem csak az ifekötőt jelenti, hanem ezt a szót használják minden olyan szóra, amit a szó elé teszünk és a szótővel egybeírunk.
2010. jan. 4. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szigorúan véve az angolban nincs olyan, hogy igekötő és mivel ilyen jelenség náluk nincs, ezért pontos kifejezés sincs rá, ami ugyanazt jelentené, de az előttem szólók nagyon szépen megválaszolták már.
2014. márc. 11. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!