Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Az Egri csillagokban ki az a...

Az Egri csillagokban ki az a magyar, aki egy másik magyar ember ruhájába öltözött?

Figyelt kérdés
...egy név kéne, már nagyon régen olvastam a regényt és nem emlékszem erre.

2014. jún. 25. 00:02
 1/6 acelsziv ***** válasza:
jobban jársz, ha újraolvasod. Én eléggé vágom a regényt, de lövésem nincs... Hogy jut ilyesmi eszedbe? Nyár van.
2014. jún. 25. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Én is nagyon régen olvastam, de mintha Vicuska öltözött volna férfi ruhába mikor Gergőhöz ment a várba.
2014. jún. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi :) nekem is valami Vicuskás jelenet rémlett.
2014. jún. 25. 16:03
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia !

A regényben több álruhába öltözős jelenet is van !

Hogy melyikre gondolhat a tanár ?

Vicuska, azaz Cecey Éva, Bornemissza Gergelyné többször öltözik férfiruhába, álruhába.

Amikor a Rab oroszlán c. részben Törökországba mennek Török Bálintot kiszabadítani, például.

Álruhába öltözik a kis magyar csapat szintén ekkor, olasz énekeseknek öltöznek, többen is.

Írták előttem, hogy amikor Éva Egerbe megy, Gergely után, mert Jumurdzsák elrabolta kisfiukat, Jancsikát, akkor is férfiruhában teszi meg az utat.

Szintén Éva veszi magára az egri vár ostromakor, már az utolsó napon, Balogh Balázs apród ruháját, amikor Dobó kis apródja meghalt, s így megy a falakra harcolni.

Talán ez utóbbira gondol a tanár.

2014. jún. 26. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi tudom, hogy több átöltözős jelenet van csak ebben a magyar egy másik magyar ruhájában kérdésben nem voltam tisztában. :)
2014. jún. 28. 11:54
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Gondolkodtam még a kérdéseden !

Van még egy öltözős jelenet a könyvben.

Sopron a helyszín, Éva és Gergely otthona. Gergely már elment Egerbe, Dobó hívására.

Éva a náluk tartózkodó Réz Miklós diáknak válogat Gergely régi, már kinőtt ruhái közül.

Ezeket adja neki a diáknak, amelyeket valószínűleg viselni fog, amikor mindketten Egerbe indulnak, Jumurdzsák után, aki elrabolta Éváék kisfiát.

Tehát megvalósul, egy magyar ember egy másik magyar ember ruhájába öltözik.

Ezekben a régi ruhákban találják meg a gyűrűt, és Eger várának alaprajzát, amelynek segítségével majd bejutnak a várba. Miklós meghal.

2014. jún. 30. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!