Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan szoktatok megtanulni...

Hogyan szoktatok megtanulni több oldalas anyagokat?

Figyelt kérdés

Mert én nem tudom megtanulni sehogy sem.

Tudom, hogy azért, mert általánosban elég volt ha "figyelek órán" és a legeslegrosszabb dolgozatom is hármas volt.

Most középsuliban, már, néha örülök, hogy hármast kaptam egy dogára.. persze vannak jó jegyeim is, de én ezt nem bírom.

Valahogy nem vagyok rá képes, hogy órákon keresztül tanuljak.

Most is németet tanultam 5-től nyolcig (ezért mert 5kor értem haza), de alig tudok valamit.

Angolos vagyok, de fel kellett vennem második nyelvként a németet.. Mit ne mondjak, gyűlölöm a tanárt, és magát a nyelvet is.

Most pl TZ-t írunk majd a tőhangváltós igékből, az elváló igekötős igékből, a főnevek ragozásából, a többes számból, az elöljáró szavakból, és a mondatalkotásból..


Tudok valamennyit, de 100 pontos doga lesz...

És ráadásul a hetedik órában és előtte 3 angolom lesz egymás után.


Segítsetek, a következőkben hogy tanuljak?? (Erre a dolgozatra már mindent megtettem ami tőlem telhető, a fejem is fáj mert másfél órán keresztül, csak tanultam)


2010. jan. 5. 21:42
 1/3 anonim válasza:
Én USB-n át tanulok vagyis minden megy fel telóra :D
2010. jan. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
nekem is ez a gondom. Első éves egyetemista vagyok pontosan azért jöttem mérnökire, mert a mateket, fizikát meg a reál tantárgyakat nem kell magolni és most van egy tantárgyam ahol kb 750 oldalt kell megtanulni. Én is kiakadtam de úgy csinálom, hogy leülök, veszek egy papírt és nekiállok jegyzetelni.
2010. jan. 5. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Elméletileg az a legjobb megoldás, ha csinálsz ilyen cetliket és egyik oldalra felírod a magyar jelentést, a másikra a németet. A magyart olvasod és utána németül. Én egyszer csináltam ilyet, mert nem volt türelmem megcsinálni a papírkákat, de akkor tényleg bevált.:)


A mondatalkotást csak úgy tudod tanulni, hogy megírod a leckéket. Az elöljáró szavakat be kell magolni.

2010. jan. 6. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!