Valaki segítene a következő exponenciális egyenletbe?

9^(0.5x^2 -3x+4)=(1/3)

2014. júl. 12. 20:14
 1/7 Silber ***** válasza:

log9(1/3)=0,5*x^2-3x+4

1/2*x^2-3x+(4-log9[1/3])=0

Innen másodfokú megoldóképlet.

A wolframalpha szerint egyetlen megoldás adódik, márpedig x=3.


[link]

2014. júl. 12. 21:13
 2/7 anonim ***** válasza:

Inkább ez lesz az:


[link]

2014. júl. 12. 21:25
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! És még annyi, hogy a másodfokú megoldóképlettel nekem miért jön ki rossz eredmény?
2014. júl. 12. 22:14
 4/7 Tom Benko ***** válasza:
Írd le, mit csináltál, és megmondjuk, hol rontottad el.
2014. júl. 13. 11:34
 5/7 anonim ***** válasza:

Ez lesz az:


[link]

2014. júl. 13. 17:16
 6/7 Tom Benko ***** válasza:
@9: Azért az fájó, hogy nem vetted észre a függvény alakján a nevezetes azonosságot... :)
2014. júl. 14. 15:37
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!!!!
2014. júl. 16. 01:47