2^x+3-2^x=112

2014. júl. 22. 17:13
 1/5 anonim ***** válasza:

valamit elírtál igy kiesik a változó

2^x-2^x=0

2014. júl. 22. 17:37
 2/5 A kérdező kommentje:
Ez a feladat a matematika feladatgyüjteményben van a 242.oldalon az 1109-es példa
2014. júl. 22. 17:50
 3/5 szakor ***** válasza:

2^(x+3)-2^x=112 EZ a feladat?

Akkor ez átírható: 2^3*2^x-2^x=112

8*2^x-2^x=112

7*2^x =112 / /7

2^x = 16

x = 4

2014. júl. 22. 19:55
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ.(nem volt könnyű megértenem hogy hogy lesz a 8*2^x-2^x-ből 7^2x de most már értem)
2014. júl. 22. 20:30
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát igen a zárójel csodákra képes
2014. júl. 22. 20:33