Valaki levezetné a következő 2 egyenletet? (exponenciális, logaritmus)


a) 32^(x+5/x-7) = 0.25*128^(x+17/x-3)


b) lg(7x-9)^2 + lg(3x-4)^2 = 2



2014. júl. 30. 01:57
 1/2 anonim ***** válasza:

2^[5*(x+5/x-7)]=2^[7*(x+17/x-3)-2]


5*(x+5/x-7)=7*(x+17/x-3)-2

2014. júl. 30. 05:04
 2/2 szakor ***** válasza:

Mivel négyzetek logaritmusával számolunk, csak a 0-t kell kizárnunk 7x-9 != 0, x != 9/7; illetve 3x-4 != 0, x != 4/3

!= nem egyenlő


lg(7x-9)^2+lg(3x-4)^2 = 2

2lg(7x-9)+2lg(3x-4) = 2

lg(7x-9)+lg(3x-4) = 1

lg(7x-9)(3x-4) = lg10

(7x-9)(3x-4) = 10

21x^2-55x+26 = 0

Innentől sima másodfokú egyenletként oldható.

(gyökei 2, 26/42 mindkettő jó)

2014. júl. 30. 08:48