Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Melyik a leghatásosabb verstan...

Melyik a leghatásosabb verstanulási módszer?

Figyelt kérdés
ma 16:00-ra megyünk vendégségbe és holnap meg felelünk a versből hogyan lehet a leggyorsabban megtanulni?
2010. jan. 11. 10:56
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A vers szövegét vedd fel és folyamatosan hallgasd. Ha éppen nem figyelsz rá, akkor is rögzül az agyadban. Ha tudod, hangosan mondd együtt a felvétellel. Este lefekvéskor feltétlenül a füleden legyen !

:D

2010. jan. 11. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
80%

én hangos olvasással szoktam... ha van benne rím, akkor még könnyeb is mert a sor végi meg közbeni 'hajlításokról' 'eszedbejut' a következő sor... attól is függ h milyen hosszú...



olvasd el 4-5ször hangosan.. csinálj valami mást, mondjuk sétálj... aztán még 4-5ször, meg másnak reggel még 2szer.. menni fog simán. :)

2010. jan. 11. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
88%

Én anno elég "hülye" módszerekkel tanultam verseket, de beváltak.


1. Költs hozá dallamot! A dalokat könnyebb metanulni, mint egy száraz szöveget.

2. Rajzold le a verset! Vicces és találó árbákal, firkákkal póbáld meg illusztrálni a szöveget, majd a képek alapján mondd vissza magadnak hangosan.

3. Társíts hozzá mozdulatokat! Pl.: pantomim- vagy tánc-szerű elemeket találj ki.


A legegyszerűbb és leghatékonyabb tanulási módszer a társítás.

Az agyad minden információt tárol, de csak azokat képes előhívni, amelyekhez több-kevesebb érzelem is társul.

Íme a biológiai-pszichológiai magyarázat.


Sok sikert!

2010. jan. 11. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
70%
elolvasol egy vagy két sort, aztán ezt párszor elismétled ameddig nem tudod. ha továbbmész akkor ugyanigy csak akkor összemondod a többivel. én igy tanulok.
2010. jan. 11. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat úgy tanultam meg hogy eljátszottam meg eltáncoltam az egészet persze a nővérem azt hitte hogy megbolondultam de hát így gyorsabb.
2010. jan. 11. 17:42
 6/10 anonim válasza:
33%

Itt elég jól le van írva, milyen módszerek vannak:

[link]

2012. nov. 9. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
36%
Persze nem az összes, de ezek valamelyikével jól meg lehet tanulni.
2012. nov. 9. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
70%
Azt hallottam, ha rágózol, rágcsálsz valamit, könnyebben megmarad az agyadban.
2013. szept. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
96%
Próbáld ki a www.versike.hu oldalt. Úgy látom még egész friss, de a fiamnak eddig bejött.
2013. dec. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Vegyél kézbe egy fülest, és mondd el a Google Fordítóval-
2018. febr. 20. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!