Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Egri csillagok kérdés valaki...

Egri csillagok kérdés valaki írna választ? Mert már kész vagyok majd nem csak ez az 1 kéne:Szempont a sikertelen próbálkozás török bálint kiszabadítása. Mert már elolvastam 3-szorde még mindig nem tudom mi a válasz.

Figyelt kérdés
2014. aug. 9. 10:23
 1/1 anonim ***** válasza:
83%

Szia !

Lehet, hogy nem értem egészen jól a kérdésed, leírom a lényeget.

Török Bálintot a szultán Buda török kézre kerülésekor elfogta, és Törökországba vitte rabláncon. A Héttoronyba záratta. Semmilyen váltságdíj fejében nem bocsátotta szabadon. /1541.-et írunk ekkor /

Mekcsey István és Bornemissza Gergely elhatározzák, hogy megpróbálják kiszabadítani őt.

A kis magyar csapat tagjai: Mekcsey, Gergely, Éva, Török Jancsi, /Török Bálint idősebb fia/ Matyi a kocsis, később

csatlakozik hozzájuk még Sárközi, a cigány, és Cserhán, a cigány vajda lánya.

Két szabadítási kísérlet történik.

Az egyik alkalmával egy aranytányérral Veli béget, a Héttorony parancsnokát vesztegetik meg. Olasz énekeseknek öltözve jutnak be a Jedikulába, de Török Jancsi elárulja magát, amikor a nehéz bilincsbe vert apját meglátva a lábaihoz omlik, és sírva fakad.

A másik kísérlet idején már Izmail bég a Jedikula parancsnoka, őt sok-sok arannyal vesztegetik meg. A bég látszólag belemegy a "játékba", elfogadja az aranyakat, és megígéri, hogy Török Bálintot a hajókikötőbe viszi, úgy hozza ki a Héttoronyból, mintha a szultánhoz kísérné.

De Izmail becsapja a magyarokat, és amikor a rabbal a kikötőbe érnek, mindenhonnan katonák rohannak elő.

Gergelyéknek csak nagy szerencsével sikerül elmenekülniük, így Török Bálint továbbra is a Héttorony foglya marad.

Haláláig.

1552.-ben, éppen Eger várának ostroma idején érkezik a szomorú hír, hogy Török Bálint a börtönben meghalt.

2014. aug. 12. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!