Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Nagya matekosok. Kell egy kis...

Nagya matekosok. Kell egy kis segítség. Helyesen számoltam-e?

Figyelt kérdés

Itt vannak ezek a képek arról a bizonyos alakzatról:

[link]

[link]

[link]

[link]


Kiszedtem az egyik háromoldalú gúlát és annak a bbf háromszögének szögei kellenek.

Én úgy számoltam, hogy:

Minden gúlában a palást háromszögeinek alapon fekvő szögeinek összege egyenlő az alap alakzatának csúcsszáma és a 120 fok szorzatával.

Ha a gúlát az aaf oldalára fordítjuk, akkor innen:

alfa+30+45+90+90+30+gamma=360 és mivel egyenlő oldalakkal szemben egyenlő szögek vannak, alfa és gamma egyenlőek.

ebből következik:

2alfa+285=360

alfa=67,5 fok

Ez így jó???



2014. aug. 12. 14:41
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha tudok segítek, de a képek linkje ahogy nézem email melléklet, és így mint kívülálló nem tudom megnyitni, valahogy máshogy próbáld meg feltölteni, pl. lemented és egy képmegosztóra feltöltöd és annak a linkjét adod meg (itt hozzászólásban). :)
2014. aug. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Bocsi, elcsesztem a feltöltést, itt vannak a képek:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2014. aug. 12. 15:12
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább írd le az eredeti feladatot, mert ezekből a vázlatokból jóformán semmi nem derül ki.
2014. aug. 13. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!