Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hol a hiba a parabolával...

Hol a hiba a parabolával kapcsolatos gondolatmenetemben? Emelt szintű matekosok segítségét kérném!

Figyelt kérdés
Egy parabolának a vezéregyenese y=-3, a fókuszpontja F=(0;17). A tengelypontja (0;7). Ebből adódóan a p=20. Akkor itt hogyan érvényesül az az általános formula, hogy F=(0;p/2)? Hiszen a p/2=10, de az én függvényemen már adott volt, hogy F ordinátája nem 10 hanem 17! Akkor a TK miért írja mindenhova azt a hülye p/2 -t? Ez a p/2 nem csak akkor jó, ha a Fókuszpont éppen annyival van az Origó felett, pont amennyivel a vezéregyenes az Origó alatt van? Akkor már a függvény nem is jó, ha a Tengelypont nem pont a 0-ban van? Légyszíves valaki elmagyarázná ezt a paradoxont?
2012. júl. 21. 17:22
 1/3 anonim ***** válasza:
A vezéregyenes nem az y tengely, hanem az y=-3 egyenletű egyenes. A fókuszpont második koordinátája 17, és így pont 20 egység távolságra van a vezéregyenestől.
2012. júl. 21. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Pont ezt írtam le én is, figyeld csak meg! Kicsit próbáld beleélni magad a problémába, hogy mit kérdezek! Köszi!
2012. júl. 21. 20:49
 3/3 anonim ***** válasza:

Ott a hiba a gondolatmenetedben, hogy az F=(0,p/2) NEM "általános formula", valóban csak úgy teljesül, ahogy leírtad.

Az általános az, hogy a parabola bármely pontja egyenlő távolságra van a fókuszponttól és a vezéregyenestől.

A kiírt feladatban így alakulnak a dolgok:

[link]

2012. júl. 21. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!