Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Nagyon nagy bajban vagyok a...

Nagyon nagy bajban vagyok a kémiával főleg a kovalens kötésekkel. Valaki segítene?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kéne valaki aki segiteni tud egy kicsit "konyhanyelven" elmagyarázva mert sajnos se könyvből, se a netről nem lettem okosabb.Ha valaki tud segiteni vagy korrepetálni azt köszönöm csak valahol Óbudán legyen (vagy kifelé a 10-es úton )mert sajnos 20km-re lakom Budapesttől.


2010. jan. 14. 22:23
 1/7 anonim ***** válasza:
A kovalens kötés a közös elektronpárral kialakított kötés. Ez a kötés van pl.: a hidrogénmolekulák között (H2) vagy a jódmolekulák között(I2).Stabil kötés. De igazából mit szeretnél tudni róla pontosan?
2010. jan. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Mint minden atomnál az elektronok szobákban laknak, ezeket nevezzük atompályáknak. Egy atompályán 2 elektron vagyis két bérlő foglalhat helyet.

Ha azonban csak egy van, akkor két atom(lakástulajok) a két magányos bérlőt (2 elektront) egy közös szobába költöztetik. Ez hívjuk molekulapályának. Ez a szoba mindkét lakáshoz egyformán tartozik.így olyan mint ha minkét lakásnak egyet tőbb brélője lenne.


Nagyjából ez lenne a kovalen kötés.

Olyan kémiai kötés, mely két kapcsolódóatom között jön létre úgy, hogy megfefelő számú elektront (1db) tesznek közössé. Az így létrejövő (kötő) elektronpár mindkét kapcsolódó atomhoz egyformán tartozik.

2010. jan. 16. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget mindkettőtöknek.Talán csak én vagyok ennyire hülye...
2010. jan. 17. 09:36
 4/7 anonim ***** válasza:
74%
dehogy vagy te hülye. kétszer álltam bukásra kémiából, és a büdös életben nem fogom ezt megérteni. viszont szép verset írtam a bukási krízisről :)))
2010. jan. 18. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

arra a versre kíváncsi lennék -> én is írtam.

a kérdés írójának: ha még mindig nem érted akkor kérlek küldj egy msn címet nekem amin elérlek és akkor segítek elmagyarázni. ecty@citromail.hu ha valamit nem tudsz nyugodtan írj

2010. jan. 18. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

:))) aranyos vagy, de azóta már elég sok víz lefolyt a Dunán :))) egyébként két dolgot sajnáltam anno: az volt a baj a kémiatanárral, hogy nagoyn lelkiismeretes és szigorú volt. örültem volna, ha magyarból kapunk ilyen tancsit.

a másik, hogy most pl. szükségem lenne dolgokra kémiából, de annyira hülye vagyok hozzá, mint hat más. hiába magyarázod el, egyik fülemen be, a másikon ki. tényleg.

de köszönöm a felkínált erőfeszítéseket!

2010. jan. 19. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
énsem értem
2010. márc. 31. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!