Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BME-VBK bio- vagy vegyészmérnö...

BME-VBK bio- vagy vegyészmérnök 1év kémiával?

Figyelt kérdés
Még nem döntöttem el pontosan, de a kettő közül valamelyikre szeretnék menni, idén végzek a középiskolában. Informatikával és matekkal szeretnék felvételizni, az informatikám már meg van előrehozott által (96%) matekból mindig is jó voltam. De a középiskolámban 1 évig volt csak kémia(9.ben) fizika is csak 2(9-10) biológia is csak 2(10-11). Így nagyon lehetetlen lenne? Bár amíg voltak ezek a tantárgyaim mindig 4-5 voltam belőlük, de mégis kevesebb évig tanultam mivel közgazdasági középiskolában járok és a szakmai tantárgyak miatt tanultam ennyi évig. Csak hát rájöttem h igazából ez érdekelne, nagyon reménytelen a helyzetem? Bár a mikroökonómiával nem lenne gondom mert azt hallottam az is van BME-n és így pl nekem is lenne egy kevés előnyöm mert már 4 éve ezt tanulom. Mit gondoltok? Külön megköszönném azok válaszát akik a BME-re járnak/ jártak és segítenének.
2011. okt. 3. 21:40
 1/2 anonim ***** válasza:

Azt hiszem, igencsak húzós lenne a továbbtanulásod ezeken a szakokon. Szinte biztos, hogy nagyon sokat kellene külön foglalkoznod a témával, akár magántanárral is. Bár annyiból szerencsés vagy, hogy jó voltál bioszból és kémiából anno, így talán kicsit könnyebben megértheted az anyagot.


Azt mondjuk végképp nem értem, hogy ilyen műszaki karokra, mint a vegyészmérnöki, miért nem követelik meg a matek mellé a bioszt, a kémiát, vagy még esetleg a fizikát, miért fogadják el a számítástechnikát ?Mert lehet valaki akármennyire jó infóból, avval túl sokat szerintem nem foglalkoznak majd. Dehát a fölsőoktatásban sok ilyen van...

2011. okt. 5. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Bocsi az offért, de én is ugyanabban a szituban vagyok, mint a kérdező. Úgy hallottam, az első 4 félév, és főleg az alapozótárgyak a nehezek, sok a kémia és a hozzá kapcsolódó hasonló tárgy is. Most nem sok közöm van a kémiához, az a pár év tananyag a közgáz suliban már rég kiszállt a fejemből, de szorgalommal végigcsinálható a vegyészmérnöki? Tényleg én is csak a kémia részétől félek, de ha belerázódik az ember, akkor csak menni fog, nem?

Mivel most egy évet kihagyok, és csak jövőre megyek egyetemre, idén szeretnék elvégezni egy vegyianyag gyártó okj-s tanfolyamot. Gondolom az hasznomra lesz majd egyetemen, ismerkedek a dolgokkal, kémiával. Szerintetek érdemes belevágnom?

2012. szept. 1. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!