Ha x-et gyök x alapú logaritmus y-ra emelem, akkor mit kapok?

x^log(gyök x) y

2014. aug. 27. 13:29
 1/8 anonim ***** válasza:
y-t, a logaritmus definíciója alapján.
2014. aug. 27. 13:35
 2/8 A kérdező kommentje:

De akkor is ha gyök x alapú logaritmus van??? Nem csak akkor ha csak x alapú?

x^logx(y)=y

2014. aug. 27. 13:42
 3/8 anonim ***** válasza:

Térjünk át gyök x alapú logaritmus helyett x alapú logaritmusra:


log_(gyök x)y=(log_x y)/(log_x (gyök x))=

=(log_x y)/(1/2)=2(log_x y).


Tehát amit ki kell számolnunk, az

x^(2(log_x y))=(x^(log_x y))^2=y^2.

2014. aug. 27. 13:51
 4/8 anonim ***** válasza:

Írd át X-et gyökX-re, így tudsz trükközni! x=(gyökX)^2

([gyökX)^2]^log(gyökX)Y = (gyökX)^(2*log(gyökX)Y = (gyökX)^(log(gyökX))Y^2)

És így már megegyezik a kt kitevő, az eredmény Y^2

2014. aug. 27. 13:52
 5/8 anonim ***** válasza:
Most nézem, hogy az előző Válaszolóval a két lehetséges módon oldottuk meg, úgy csináld ahogy Neked szimpatikus!
2014. aug. 27. 13:55
 6/8 anonim ***** válasza:
2014. aug. 27. 13:58
 7/8 anonim ***** válasza:
2014. aug. 27. 14:01
 8/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Bocsi, a gyök szót valamiért nem vettem figyelembe, a többiek viszont helyesen megválaszoltál a kérdést.
2014. aug. 27. 14:24