Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ki tudja hogy mi a jelentéskül...

Dani1413 kérdése:

Ki tudja hogy mi a jelentéskülönbsége ezeknek a szavaknak? Zengés-Zöngés Felé-Fölé Szeszes-Szöszös

Figyelt kérdés
2014. szept. 3. 16:31
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia !

Zengés-zöngés:

zengés: valamilyen erős hanghatás, pl. égzengés

Zöngés: ez egy mássalhangzó-fajta, vannak zöngés és zöngétlen mássalhangzók, aszerint különböztetjük meg ezeket, hogy a tüdőből kiáramló levegő a hangszalagokat megrezegteti-e, vagy nem. Ha rezegnek a hangszalagok zöngés, ha nem, zöngétlen mássalhangzók jönnek létre.

Zöngések: b, d, dz, dzs, stb

Felé-fölé:

felé: valaki, valami fél irányul a mozgás, pl. Felé nyújtottam a kezem, hogy segítsek neki lemászni a fáról.

fölé: az alá ellentéte, pl. A könyveim fölé tettem a füzeteket.

Szeszes-szöszös:

Szeszes: alkoholos a szinonimája, azaz a más szóval is kifejezhető tartalma, értelme, pl. Tegnap visszavittem a szeszes üvegeket a visszaváltóba.

szöszös: valamilyen szőrös állattól, vagy szőrmétől származó kis pihék által szennyezett, pl. Édesanyám rókaprém gallérjától szöszös lett az öltönyöm.

A városi szlengben is használják ezt a szót, a kukában turkáló emberekre hallottam mondani még ezt a kifejezést.

2014. szept. 3. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!